Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Jakub Skwarek: Chcemy zdobyć medal

Jakub Skwarek: Chcemy zdobyć medal

fot. archiwum

- W fazie play-off gra się zupełnie inaczej niż w rundzie zasadniczej. Tu nie ma miejsca na błędy. Trzeba skoncentrować się na jak najlepszej grze. Chcemy wygrać z Resovią i grać o medale - mówi Jakub Skwarek, rozgrywający MOS Wola Warszawa.

Młoda Liga: Po rundzie zasadniczej zajęliście 6. miejsce. Jak oceniasz te dwie rundy?

Jakub Skwarek: – Pozycja, którą zajęliśmy, wynikała z dużej rotacji składu naszej drużyny. Na palcach jednej ręki można policzyć, ile meczów zagraliśmy personaliami takimi jakimi powinniśmy. Zawodnicy będący w drużynie PlusLigi, czyli Maciej Olenderek, Przemysław Smoliński i Maksymilian Szuleka, nie mogli nam pomagać ze względu na swoje zobowiązania w seniorskiej drużynie. Gra w II lidze również wymaga od nas rotacji składem. Poza tym grając w Młodej Lidze i II lidze przyszedł czas, kiedy musieliśmy chwilę odpocząć. W takiej sytuacji do „dwunastki” wskakiwali juniorzy, którzy grają w klubie MOS Wola. Aczkolwiek zrealizowaliśmy zadanie, gramy w fazie play-off i zobaczymy jak będzie dalej.

W fazie play-off zmierzycie się z Resovią Rzeszów. Nie da się ukryć, że to bardzo wymagający przeciwnik.– Tak wyszło, że będziemy ze sobą rywalizować o awans do „czwórki”. W pierwszej rundzie wygraliśmy 3:1, natomiast w drugiej w Rzeszowie ponieśliśmy porażkę 0:3. Jednak tak jak mówiłem wcześniej, mieliśmy problem ze składem. Podczas tego drugiego meczu zagrałem na libero, a nasz atakujący grał na przyjęciu. W fazie play-off gra się zupełnie inaczej niż w rundzie zasadniczej. Tu nie ma miejsca na błędy. Trzeba skoncentrować się na jak najlepszej grze. Chcemy wygrać z Rzeszowem i grać o medale. Resovia jest młodą drużyną, dlatego trzeba pamiętać, że mogą być nieprzewidywalni.

Która drużyna jest największym objawieniem tych rozgrywek?

– Zdecydowanie SMS PZPS Spała. Wygrali jak do tej pory wszystkie mecze i grają naprawdę bardzo dobrze. Jestem bardzo ciekawy ich konfrontacji z Centralną Szkołą PSP AZS Częstochowa.

Czy jest mecz, który utkwił ci szczególnie w pamięci?

– Niestety, nie było takiego meczu, który zapadłby mi jakoś szczególnie w pamięć. Szczerze to rozegraliśmy mnóstwo spotkań w tym sezonie, więc trudno wszystkie zapamiętać. Tak naprawdę to bardziej pamiętam mecze II ligi, ponieważ towarzyszyły mi przy nich większe emocje.

Które drużyny mają największe szanse na zdobycie medali w tegorocznych rozgrywkach Młodej Ligi?

– My chcemy zdobyć medal! Nie wiem, który zespół ma największe szanse. Nie chcę kalkulować. To są rozgrywki, w których nie da się nic przewidzieć. Pary play-off są ciekawe i nie jestem w stanie wytypować drużyn, które awansują do „czwórki”.

Rozmawiała Katarzyna Porębska

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved