Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trzech siatkarzy Skry będzie ukaranych?

Trzech siatkarzy Skry będzie ukaranych?

Wiele wskazuje na to, że rywalizacja ćwierćfinałowa w PlusLidze pomiędzy Resovią i Skrą nie zakończy się wraz z ostatnim gwizdkiem poniedziałkowego meczu. Po nim gracze Skry nie mogli pogodzić się z porażką, głośno protestowali i... grożą im za to kary.

Skra przegrała z Asseco Resovią 2:3 i takim samym wynikiem zakończyło się także ostatnie spotkanie. Rzeszowianie wygrali tie-breaka 15:12, ale gracze z Bełchatowa długo rozpamiętywali sytuację z połowy seta, gdy sędziowie orzekli, że po ataku Paula Lotmana piłka dotknęła bełchatowskiego bloku.

Po zakończeniu spotkania najgłośniej protestowali Daniel Pliński, Paweł Woicki i Michał Winiarski, co pokazały zresztą kamery Polsatu Sport. Co mówili siatkarze w kierunku sędziów, nie było słychać, ale całe zdarzenie zostało opisane w pomeczowym protokole. A za takie zachowanie grożą kary. – Na razie nie mam jeszcze protokołu z meczu ani sprawozdania komisarza zawodów. Jeśli dotrą do mnie, wtedy podejmiemy jakieś decyzje – mówi Cezary Matusiak, główny komisarz PlusLigi.

Zarówno Woicki, jak i Pliński w rozmowie z TVP Sport już nieco spokojniej wracali do tematu. – Sytuacja wygląda tak, że spędziliśmy na boisku 12 godzin, pięć wspaniałych meczów, no i jedna pomyłka sędziowska. Nie ukrywam, że żadnego bloku nie miałem. Najbardziej sportowca, siatkarza boli, jeżeli sędzia pokazuje coś, czego nie było. (…) Ta piłka moim zdaniem zaważyła – mówił przed kamerą Pliński.

To jednak nie koniec kar, jakie mogą posypać się po piątym spotkaniu ćwierćfinałowym. Po zakończeniu meczu nie odbyła się bowiem konferencja prasowa, na prośbę gości. – Konferencja jest obowiązkowa. Ale tak jak mówiłem wcześniej, muszę poczekać na sprawozdanie komisarza. Wtedy dopiero będziemy mogli mówić coś więcej na ten temat – kończy Cezary Matusiak.