Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Pewny awans dąbrowianek

PP: Pewny awans dąbrowianek

W spotkaniu rewanżowym ćwierćfinału Pucharu Polski zawodniczki z Dąbrowy Górniczej ponownie pokonały ekipę PTPS-u Piła. Tak jak w poprzednim pojedynku, tym razem również nie oddały rywalkom nawet seta, pewnie awansując do turnieju finałowego.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które objęły prowadzenie 4:2, po tym, jak udanie zaatakowała Joanna Kaczor. Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt, jednak od stanu 10:8 zarysowała się przewaga podopiecznych trenera Waldemara Kawki. Dąbrowianki z każdą akcją powiększały dystans i po skutecznym bloku Charlotte Leys na Monice Martałek prowadziły już 16:10. Przyjezdne były w odwrocie i popełniały niewymuszone błędy, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Po bardzo dobrej serii zagrywek Aleksandry Liniarskiej było 22:12 i losy tego seta zostały rozstrzygnięte. Zmiany w składzie oraz przerwy na żądanie brane przez trenera Mirosława Zawieracza na nic się zdały. Ostatni punkt w tej odsłonie, atakiem ze środka, zdobyła Maja Tokarska i tym samym dąbrowska ekipa uzyskała awans do turnieju finałowego Pucharu Polski.

Drugą partię, serią skutecznych zagrywek, otworzyła Frauke Dirickx (3:0). Przyjezdne nie pozostały dłużne i po dwóch asach serwisowych Małgorzaty Lis doprowadziły do remisu (4:4). Wyrównana gra pomiędzy obiema drużynami toczyła się do stanu 9:7. Potem jednak po raz kolejny uwidoczniła się przewaga drużyny z Zagłębia, która po serii zagrywek Joanny Staniuchy-Szczurek prowadziła 14:9. Ekipa z Piły nie była w stanie przerwać swojej niemocy. Zawodniczki tej drużyny nie kończyły ataków z pierwszego tempa i miały problemy z poprawnym przyjęciem zagrywki. Dalsza część seta toczyła się pod wyraźne dyktando gospodyń, które były nie do zatrzymania w ataku, dokładając do tego skuteczny blok. W szeregach pilskiego zespołu nie było siatkarki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Podobnie jak miało to miejsce w premierowej partii, MKS odniósł wysokie zwycięstwo 25:15.

Trzeci, a zarazem ostatni set rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodyń, które objęły prowadzenie 9:2, po skutecznych atakach Joanny Kaczor i zagrywkach Joanny Staniuchy-Szczurek. Udane akcje Joanny Kuligowskiej oraz Małgorzaty Lis pozwoliły pilankom odrobić częściowo straty (9:6). Chwilę później jednak znów do głosu doszła miejscowa drużyna, która po ataku w wykonaniu Joanny Kaczor miała sześć „oczek” przewagi (13:7). Przyjezdne pojedynczymi zagraniami próbowały odmienić losy tego seta. Taka taktyka przyniosła częściowy skutek, bo po zbiciach Joanny Kuligowskiej pilanki zniwelowały straty do trzech punktów (17:20). Jednak reprymenda trenera Waldemara Kawki odniosła spodziewany skutek i dąbrowska drużyna szybko powróciła do swojego stylu gry. Gospodynie zakończyły rywalizację z PTPS-em asem serwisowym Joanny Kaczor. MKS wygrał seta do 19 i cały mecz 3:0.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – PTPS Piła 3:0
(25:15, 25:15, 25:19)

pierwszy mecz: 3:0 dla MKS
awans: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

MKS: Tokarska, Leys, Liniarska, Kaczor, Dirickx, Skowrońska, Strasz (libero) oraz Śliwa, Staniucha-Szczurek i Stacchiotti
PTPS: Kuligowska, Martałek, Malesević, Lis, Krawulska, Archangielska, Wysocka (libero) oraz Paszek, Kajzer, Wawrzyniak i Naczk