Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: „Mineralne” zgodnie z planem

PP: „Mineralne” zgodnie z planem

Nie było zaskoczenia w kolejnym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski. Podopieczne Bogdana Serwińskiego ponownie w trzech setach pokonały krakowską drużynę i staną przed szansą zdobycia kolejnego w tym sezonie trofeum.

Zawodniczki z Muszyny do rewanżu w ćwierćfinale Pucharu Polski przystąpiły w nieco odmienionym składzie. Dość nieoczekiwana zamiana nastąpiła na pozycji libero, bowiem Paulinę Maj zastąpiła Aleksandra Jagieło. W podstawowym składzie zdobywczyń Pucharu CEV zabrakło również kontuzjowanej Eleonory Dziękiewicz. Spotkanie lepiej rozpoczęły podopieczne Bogdana Serwińskiego, szybko uzyskując trzy oczka przewagi (3:0). Dystans ten utrzymywał się, a po skutecznej zagrywce Kingi Kasprzak gospodynie na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 8:4. Po powrocie na boisko z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Aleksandra Król. Najpierw udanie zablokowała Katarzynę Gajgał-Anioł, po chwili zaś, dzięki jej znakomitej postawie w polu serwisowym, ekonomistki doprowadziły do wyrównania (11:11). Jak się okazało, był to jednak tylko krótki przebłysk. Muszynianki szybko odrobiły straty i ponownie wypracowały trzy punkty zapasu. To sprawiło, że o czas poprosił trener Jacek Skrok. Chwila oddechu nie przyniosła oczekiwanych zmian w szeregach krakowianek. Miejscowe nadal prowadziły, a w końcówce seta ich przewaga urosła już do siedmiu oczek (23:16). Ekipa gości obroniła jeszcze piłkę setową, ale zwycięstwo wicemistrzyń Polski w tej partii było tylko formalnością. Drużyna z Muszyny wygrała 25:18, zapewniając sobie w ten sposób awans do turnieju finałowego Pucharu Polski.

Początek drugiej odsłony był nieco bardziej wyrównany niż w secie poprzednim. Wprawdzie ponownie lepiej rozpoczęły gospodynie, ale krakowianki nie pozwoliły im zbyt mocno odskoczyć i po udanym ataku Agaty Skiby wyrównały (3:3). Chwilę później podopieczne Bogdana Serwińskiego znów zdołały wypracować przewagę, ale była ona minimalna (5:3 i 6:4). Na pierwszą przerwę techniczną w tej partii schodziły z zaledwie jednym oczkiem zapasu (8:7). Moment odpoczynku bardzo dobrze podziałał na krakowianki, bo nie tylko zdołały odrobić straty, ale też po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszły na powadzenie (9:8). Jednak nie było im dane cieszyć się z niego zbyt długo. Po udanym ataku w wykonaniu  Helene Rousseaux ponownie nieznacznie lepsze były gospodynie. Wyrównana i emocjonująca gra toczyła się już do samego końca tej partii. W ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Muszyny i to one zapisały na swoim koncie kolejnego zwycięskiego seta. Tym razem triumfowały 28:26.

W trzeciej odsłonie z krakowskiej ekipy zupełnie uszło powietrze. Mineralne, wzorem tego, co działo się w poprzednich partiach, błyskawicznie objęły prowadzenie (4:0). Tym razem jednak rywalki nie stawiły praktycznie żadnego oporu. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Bogdana Serwińskiego miały już sześć oczek przewagi (8:2). Po powrocie na parkiet miejscowe jeszcze zwiększyły dystans (12:4). Pojedyncze skuteczne ataki Agaty Skiby na niewiele się zdały. Krakowianki w tym secie były jedynie tłem dla wicemistrzyń Polski. Ostatecznie przegrały go do 14 i całe spotkanie 0:3.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – Eliteski AZS UEK Kraków 3:0
(25:18, 28:26, 25:14)

pierwszy mecz: 3:0 dla Muszynianki
awans: Muszynianka Muszyna

Muszynianka: Kaczmar, Gajgał-Anioł, Kasprzak, Sieradzan, Bednarek-Kasza, Rousseaux, Maj (libero) oraz Dziękiewicz i Jagieło (libero)
Eliteski: Matyjaszek, Poleć, Skiba, Cabańska, Król, Wąsowska, Sroga (libero) oraz Urban i Sadowska