Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Koniec rundy zasadniczej w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki

Koniec rundy zasadniczej w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki

W ostatnią sobotę odbyła się ostatnia kolejka rundy zasadniczej we wszystkich ligach oprócz III mężczyzn. Rozpoczynają się mecze play-off. Zespoły, które znalazły się w pierwszych czwórkach, będą rywalizowały o medale i awans do wyższej ligi.

Natomiast drugie czwórki będą broniły się przed spadkiem. Po prawie trzyletniej przerwie, w lidze amatorskiej pojawił się zasłużony trener siatkówki – Ryszard Garnys, były trener m.in. pierwszoligowych siatkarek ŁKS, drugoligowych siatkarzy Wifamy, a także trener reprezentacji Polski niesłyszących.

Wielkie emocje towarzyszyły rywalizacji o pierwszą czwórkę Ekstraklasy mężczyzn pomiędzy drużynami PGE, Iskrą oraz Itaką Film Grid. Pewne gry w półfinałach były zajmujące pierwsze i drugie miejsce zespoły Superaty oraz Dzikusów. Do tej dwójki, po świetnym spotkaniu przeciwko Dzikusom, dołączyła Iskra, która zaskakująco łatwo zwyciężyła 3:0. Duża w tym zasługa najskuteczniejszego na boisku Macieja Ignatowskiego, który raz za razem popisywał się udanymi zagraniami. Również w trzech setach zakończyło się spotkanie pomiędzy PGE Obrót a Classą Polską Automobile. Ostatnia drużyna tabeli nie sprawiła problemów ubiegłorocznym wicemistrzom ligi i to PGE, dzięki temu zwycięstwu, uzupełniła stawkę półfinalistów Ekstraklasy mężczyzn. Już w najbliższy weekend pierwsze spotkania półfinałowe, w których Superata zmierzy się z Iskrą, natomiast Dzikusy z PGE.

8 Classa Polska         14  2 10 42

W Ekstraklasie kobiet już przed tą kolejką znany był skład pierwszej czwórki, jednak drużyny wciąż rywalizowały o jak najlepsze rozstawienie przed rundą finałową. Itaka Film Grid niezagrożenie prowadząc w tabeli, dość gładko uległa Wyborowym 0:3, które dzięki temu zwycięstwu utrzymały drugą lokatę i w półfinale zmierzą się z drużyną Dzikusy I. Drugą parę półfinałową tworzyć będzie najlepsza po rundzie zasadniczej Itaka wraz z Jutrzenką, która w minionej kolejce w czterosetowym pojedynku zwyciężyła Dzikusy I.

7 Dzikusy II              12  4  6 34

W I lidze kobiet poznaliśmy już medalistki – złoto dla Lamii Tuszyn, srebro dla Siatkarza Drużbice, brąz dla Energii Pabianice. Pozostałe cztery drużyny I ligi grają play-out o miejsca IV-VII. Pierwsze trzy zespoły z I ligi i trzy ostatnie z Ekstraklasy będą do końca rozgrywek walczyły w barażach o grę w przyszłym roku w najwyższej klasie rozgrywkowej.

7 Energia Duo             12  0  2 36

W I A lidze mężczyzn najciekawiej zapowiadał się „korespondencyjny” pojedynek pomiędzy drużyną Bez Nazwy a Lozametem, który w przypadku porażki tych pierwszych mógł jeszcze awansować na czwarte miejsce. Jednak po niezwykle wyrównanym i pasjonującym spotkaniu Sokół Rzgów uległ ekipie Bez Nazwy 2:3 i to te dwie drużyny będą rywalizować w półfinałach odpowiednio z Gremi oraz Sborną, które pewnie wygrały swoje spotkania.

8 Brukland             14  9 15 36

Niezwykle interesująco przedstawiała się sytuacja w I B lidze mężczyzn, w której to do najlepszej czwórki aspirowało do ostatniej kolejki aż 7 zespołów. Pewni pierwszego miejsca, jeszcze przed rozpoczęciem decydujących spotkań, zawodnicy Volley Centrum ulegli w pięciu setach lepiej dysponowanym tego dnia siatkarzom zespołu Starszaki. Drugie miejsce po rundzie zasadniczej wywalczyła drużyna Czarni, której sukces nie przyszedł łatwo, gdyż dopiero po wygranym piątym secie w meczu przeciwko Energeo. Stawkę półfinalistów uzupełnił zespół AMC, który zwyciężył 3:1 Izbę Celną. W półfinałach Volley Centrum zmierzy się z AMC, natomiast Czarni ze Starszakami.

8 Izba Celna              14  2  8 42

W II lidze mężczyzn bez niespodzianek. Swoje spotkania wygrywały zespoły z pierwszej czwórki. Lider klasyfikacji, zespół Junior, potwierdził swoją dobrą dyspozycję przed rundą play-off, zwyciężając w czterech setach drużynę ZWiK. W drodze do finału Junior rywalizował będzie z drużyną Elma-RK. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek Popularnych z Warecką. Ostatecznie o losach tego spotkania zadecydował tie-break, w którym więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Wareckiej, którzy wygrywając, utrzymali tym samym pozycję wicelidera i w półfinale zmierzą się z zespołem Dell.

8 ŁKSG Inwemer       14  5 14 40

W III lidze mężczyzn status quo. Na prowadzeniu nieprzerwanie od początku rozgrywek zespół Fuks Sulejów, który utrzymuje bezpieczną, 6-punktową przewagę nad drugim New Team. Obie drużyny po czterosetowych pojedynkach zwyciężyły swoje spotkania.