Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek: Będziemy grać swoją siatkówkę

Damian Wojtaszek: Będziemy grać swoją siatkówkę

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonując rywali z Kielc awansowali do półfinału PlusLigi siatkarzy. Kolejną przeszkodą na drodze jastrzębian będzie ZAKSA. - Jeżeli zagramy na 100% swoich możliwości, powinniśmy wygrać - podkreślił Damian Wojtaszek.

Z perspektywy rywalizacji ćwierćfinałowej w pewnym stopniu ten ostatni mecz z Effectorem Kielce był najtrudniejszy? Podchodziliście do spotkań po dwóch porażkach odniesionych na wyjeździe.

Damian Wojtaszek:Oczywiście, w tamtych spotkaniach daliśmy plamę. W Kielcach przegraliśmy dwa mecze, które powinniśmy wygrać. Nie zagraliśmy wtedy na 100% naszych możliwości, przez co byliśmy zmuszeni do konieczności rozgrywania piątego spotkania. Do tego meczu podeszliśmy już skoncentrowani i pewni siebie, dodatkowo mając atut własnej publiczności, udało się wygrać 3:0 i wywalczyć awans. Teraz czas na ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Sam wynik spotkania wskazuje na jednostronne widowisko.– Niekoniecznie jednostronne. Drużyna z Kielc jest nieobliczalna, co pokazała już niejednokrotnie. Kielczanie potrafią grać dobrą siatkówkę i wiedzieliśmy, że w każdej chwili rywale mogą nas czymś zaskoczyć. Dlatego chcieliśmy od początku kontrolować przebieg tego spotkania, co nam się udało i jesteśmy w półfinale.

W piątym meczu elementu jakiegokolwiek zaskoczenia, ze strony rywala, nie było?

– To wynikało też z tego, że staraliśmy się dość szybko robić przejścia w poszczególnych ustawieniach. W pewnym momencie drugiego seta mieliśmy problem z przyjęciem, ale udało się odrobić stratę punktową, wygrać tego seta i cały mecz, co daje nam powody do radości.

Rywalizacja mogła jednak zakończyć się szybciej…

– Z jednej strony szkoda, z drugiej niekoniecznie, bo są też pewne plusy. Cały czas trenowaliśmy, przygotowaliśmy się, aby być w odpowiedniej formie. Teraz już niedługo czekają nas mecze z ZAKSĄ.

Jaki będzie więc sposób Jastrzębskiego Węgla na ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle? Co może być kluczem do sukcesu?

– Będziemy grać swoją siatkówkę, najlepiej jak potrafimy. Jeżeli zagramy na 100% swoich możliwości, wprowadzimy dobrą atmosferę, wspomogą nas kibice, bo atutem jest fakt, że dwa pierwsze mecze gramy u siebie, to powinniśmy wygrać.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved