Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: To kibice byli naszym liderem w piątym secie

Andrzej Kowal: To kibice byli naszym liderem w piątym secie

fot. Cezary Makarewicz

- Usłyszeliśmy ogromny doping kibiców w przerwie, stanęliśmy i po prostu się uśmiechnęliśmy do siebie - mówił o fantastycznym dopingu kibiców w piątym secie, po dramatycznym spotkaniu ze Skrą Bełchatów, trener Resovii Rzeszów - .

Gratuluję zwycięstwa w meczu ze Skrą. Wykonaliście swój plan i awansowaliście do półfinału PlusLigi, jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Andrzej Kowal: – Jesteśmy w półfinale, ale należy pamiętać, że to dopiero „czwórka”. To nie żaden plan minimum. Naszym celem jest medal mistrzostw Polski, oczywiście chcemy bardzo obronić tytuł wywalczony przed rokiem. Byliśmy już w trudnej sytuacji i na razie cieszymy się z tego zwycięstwa, a co będzie dalej? Zobaczymy.

Wygrywaliście 2:0, ale bełchatowianie nie zamierzali się poddawać i wyrównali stan meczu. Były gdzieś w waszych głowach myśli o meczu numer trzy, który przegraliście w Bełchatowie, prowadząc w takim samym stosunku?– Na pewno takie myśli po tym czwartym secie napływały do głowy. Nie wiem co prawda, czy zawodnicy też o tym myśleli, ale staraliśmy się tak przygotować do tego meczu, aby być maksymalnie skupionym na grze, na następnej akcji i aby niepotrzebnie nie rozpamiętywać niewykorzystanych sytuacji. To się udało. Na pewno kibice nam w tym pomogli, a w szczególności w tie-breaku. Właśnie publiczność była naszym liderem w piątym secie.

Czy powiedział pan coś szczególnego swoim zawodnikom po porażce w czwartej partii?

– Nic takiego. Usłyszeliśmy ogromny doping kibiców w przerwie, stanęliśmy i po prostu się uśmiechnęliśmy do siebie. Zaczęliśmy mówić, aby opanować emocje – mieć więcej luzu, a mniej nerwów. Wiedzieliśmy, że gdy tak się stanie, to wrócimy do swojej gry i to się udało. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi.

W półfinale czeka już na na was Delecta Bydgoszcz.

– Będzie na pewno bardzo trudno, ale nie chcę na razie o tym myśleć. Muszę odpocząć, bo jestem zmęczony po tych wielkich emocjach.

Teraz zawodnicy na pewno dostaną wolne.

– Tak. Jutro mamy wolne i potem już zaczynamy przygotowywać się do pojedynków z Delectą. Tak jak powiedziałem, jesteśmy ogromnie zmęczeni po pięciu meczach ze Skrą i należy nam się chwilę odpoczynku, a później zobaczymy, jak potoczą się dalsze losy walki o mistrzostwo Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved