Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Gunia: To dopiero początek

Dawid Gunia: To dopiero początek

fot. archiwum

Indykpol AZS Olsztyn nie sprostał Wkręt-metowi AZS Częstochowa w pierwszym meczu o dziewiąte miejsce i dość gładko przegrał 1:3. - Gramy do trzech wygranych, a to dopiero początek - mówił po spotkaniu olsztyński środkowy, Dawid Gunia.

Akademickie derby, które kiedyś rozpalały do czerwoności siatkarskie środowisko, odeszły w zapomnienie. Teraz obie ekipy okupują dół tabeli i grają w tak zwanej fazie play-out. O ile zawodnicy z Olsztyna swój rezultat po rundzie zasadniczej mogą tylko pogorszyć, Wkręt-met walczy o zwycięstwa, które w ostatecznym rozrachunku mogą okazać się kluczowe, jeśli chodzi o spełnienie warunków stawianych przez PLPS. Lepiej w mecz weszli przyjezdni, którzy ze spokojem i cierpliwością grali rzetelną siatkówkę.

Szansę do zaprezentowania się w tym spotkaniu otrzymał Dawid Gunia, który wrócił do zespołu po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Jak środkowy ocenił swój występ w meczu przeciwko częstochowskim akademikom? – Mogło być lepiej, to normalne. Zawsze oceniamy siebie w ten sposób. Cieszę się, że zaistniałem, mogłem się sprawdzić na boisku. Na pewno będzie jeszcze ku temu okazja, bo te mecze będą trwały. Gramy do trzech wygranych, a to dopiero początek.

Zawodnicy Indykpolu AZS zapowiadali, że mobilizacji na te mecze im nie zabraknie. Tymczasem brakowało im pewności siebie i boiskowego cwaniactwa. – Każdy wyciągnie z tej przegranej jakieś wnioski i zmieni podejście, postawę i myślenie. Trzeba być bardziej pewnym siebie i te trzy kolejne mecze wygrać – kontynuował Gunia.Czy drużyna, która aspirowała do gry w play-off, nie jest pewna siebie w meczach z teoretycznie słabszym przeciwnikiem? – Nie wiem z czego to wynikło. Każdy musi sobie na to pytanie sam odpowiedzieć – dodał Gunia. – Tak naprawdę to my powinniśmy być w pozycji takiego lidera, drużyny, która stawia warunki. Nie udało nam się tego meczu wygrać, trudno. Walka się jeszcze nie skończyła.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved