Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Czarni Radom umocnili się na fotelu lidera

I liga M: Czarni Radom umocnili się na fotelu lidera

fot. archiwum

Czarni Radom pokonali we własnej hali drużynę Kęczanina Kęty 3:1. Tym samym radomianie mogą mówić o udanym rewanżu za porażkę w Kętach 2:3. Dzięki temu Czarni utrzymali pozycję lidera I ligi z przewagą sześciu punktów nad drugim Pekpolem.

Początek pierwszego seta to wyrównana gra obu drużyn. Jeśli tylko któremuś z zespołów udało się odskoczyć na jednopunktowe prowadzenie, rywal natychmiast doprowadzał do remisu. Dopiero przy stanie 8:8 goście z Kęt zaczęli popełniać błędy, pozwalając zdobyć Czarnym cztery punkty z rzędu (12:8). Od tego momentu zdecydowanie lepsi na boisku okazali się być gospodarze, w szeregach których bardzo dobrze spisywali się Robert Prygiel i Bartłomiej Grzechnik. Przewaga Czarnych urosła już do sześciu punktów (17:11), a to za sprawą błędu popełnionego przez Marka Wawrzyniaka. Wysokiego prowadzenia gospodarze nie oddali już do końca pierwszej odsłony, powiększając je o jeszcze jedno oczko po udanej kontrze Jakuba Radomskiego. Dwudziesty piąty punkt to prezent od zawodnika gości – Stanisława Wawrzyńczyka – po którego zagrywce piłka wylądowała na aucie (25:18).

Gra punkt za punkt w drugiej partii toczyła się do stanu 6:6, kiedy to zmiennik Michała Mysery – Dariusz Kubica – posłał piłkę w aut. Czarni zdobyli trzy punkty z rzędu, kęczanie byli jednak czujni i nie pozwolili na powtórkę z premierowej odsłony. Szybko doprowadzili do remisu po asie serwisowym Wawrzyńczyka (10:10) i aż do stanu 16:13 nie dali gospodarzom szansy na odskoczenie na więcej niż dwa oczka. Radomianie kontrolowali przebieg tej partii, wysoką skutecznością mógł pochwalić się Jakub Radomski. Nerwowo zrobiło się natomiast w końcówce. Najpierw skutecznie ze skrzydła zaatakował Wawrzyniak, a następnie asem serwisowym popisał się Kubica, zmniejszając przewagę Czarnych do jednego punktu (23:22). Na skrzydle nie pomylił się jednak Jakub Wachnik i to Czarni prowadzili w meczu już 2:0.

Pełna mobilizacja drużyny z Kęt nastąpiła już na samym początku trzeciej partii. Goście od razu odskoczyli Czarnym na dwa punkty, a od stanu 5:6 zanotowali serię udanych akcji, między innymi asem serwisowym popisał się Paweł Pietraszko (5:10). Kęczanie zdecydowanie dominowali w tej odsłonie, na siatce szalał Marek Wawrzyniak. Czarni starali się odpowiadać silnymi atakami, przewaga była jednak zbyt duża. Gospodarze nadal popełniali mnóstwo błędów. Kibice zgromadzeni w radomskiej hali byli zapewne przekonani, że ich drużyna oszczędza już siły na czwartą partię, kiedy w grze gospodarzy nastąpiła nieoczekiwana poprawa. Dwa skutecznie ataki Roberta Prygla zniwelowały przewagę gości do jednego punktu (22:23). Chwilę później na tablicy wyników widniał remis 24:24 i gra zaczęła toczyć się na przewagi. Pomimo utraty wysokiego prowadzenia, goście byli bardzo zmotywowani i nie oddali zwycięstwa w tej partii. Trzeci set zakończył się autowym atakiem Prygla i wynikiem 26:24 dla kęczan.Czwartą partię ponownie lepiej rozpoczęli przyjezdni. Błędy Wachnika i Kałasza oraz udane akcje po stronie gości dały im przewagę 9:5. Kęczanie nie potrafili tego wykorzystać, za to Czarni wykorzystali niemoc kęczan i wygrali sześć akcji z rzędu (11:9). Podbudowani tą serią gospodarze utrzymywali prowadzenie dwu- lub trzypunktowe przez całą środkową fazę seta. Przy stanie 19:17 Marcin Kocik popełnił błąd w przyjęciu, pozwalając rywalowi z Kęt na zmniejszenie strat do jednego punktu. Radomscy kibice nie byli jednak świadkami nerwowej końcówki, bardzo dobra postawa Prygla i Radomskiego zaowocowała piłką setową dla Czarnych (24:19). Chwilę później szansę na skończenie meczu wykorzystał ponownie atakujący radomian, którzy zwyciężając 25:20 w czwartej partii, zwyciężyli również w całym meczu.

MVP spotkania: Marcin Kocik

RCS Czarni Radom – UMKS Kęczanin Kęty 3:1
(25:18, 25:23, 24:26, 25:20)

Składy zespołów:
Czarni: Neroj, Prygiel, Kałasz, Grzechnik, Wachnik, Radomski, Filipowicz (libero) oraz Ferek, Gonciarz, Gałązka, Gutkowski i Kocik
Kęczanin: Fijałek, Mysera, Wawrzyńczyk, Biegun, Pietraszko, Wawrzyniak, Mierzejewski (libero) oraz Kubica, Kapuśniak i Walczykowski

Zobacz również:
Wyniki 20. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved