Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wygrana Budowlanych, beniaminek zagra w play-off

I liga K: Wygrana Budowlanych, beniaminek zagra w play-off

Dwóch setów w pojedynku z siatkarkami KS Murowana Goślina potrzebowały zawodniczki Budowlanych Budlex Toruń, aby zakończyć rundę zasadniczą na miejscu dającym utrzymanie w I lidze. Efekt został osiągnięty. Goślinianki nie wygrały w Toruniu nawet jednej partii.

Mecz ostatniej kolejki rundy zasadniczej w Toruniu rozpoczął się od prowadzenia gospodyń (1:0, 4:2, 13:8), które mimo ciążącej na nich dużej presji, do połowy pierwszej odsłony spotkania osiągnęły bezpieczną przewagę. Dopiero od stanu 16:10, do gry włączyły się goślinianki. – To był nerwowy set. Wiedzieliśmy o co gramy, presja wyniku na pewno ciążyła – mówił po spotkaniu o tym fragmencie trener torunianek Mariusz Soja. Jego podopieczne roztrwoniły zdobytą zaliczkę i wkrótce na tablicy wyników pojawiło się pierwsze w tej partii prowadzenie zespołu gości (19:18). W końcówce lepsze były jednak torunianki, które od stanu 22:21 straciły jeszcze tylko jeden punkt i kończąc pierwszą piłkę setową, wygrały 25:22.

Set drugi w swoim przebiegu łudząco przypominał pierwszą część meczu. Torunianki od początku prowadziły – 4:2, 10:6 i 16:10. W drugiej części partii nie pozwoliły sobie na zniwelowanie tej przewagi i pewnie zmierzały do upragnionego celu (19:14, 21:17, 24:18). Wykorzystując drugą piłkę setową, siatkarki Budowlanych wygrały drugą odsłonę spotkania 25:19, zapewniając sobie awans do fazy play-off i utrzymanie w I lidze.

Po wygraniu dwóch partii z dziewczyn zeszła presja. Trzeciego seta graliśmy już na innym, mniejszym obciążeniu – skomentował szkoleniowiec Budowlanych. To było widać zwłaszcza na początku trzeciej, jak się później okazało – ostatniej odsłony meczu. Torunianki rozpoczęły seta od stanu 1:4, ale szybko wyrównały i na tablicy wyników notowaliśmy kolejne remisy (4:4, 7:7, 14:14). Końcówka partii ponownie należała do gospodyń, które odskakując na 2-3 punkty, utrzymały przewagę do samego końca. Wygrały 25:22 i w całym spotkaniu 3:0.

Na pewno nie spodziewaliśmy się wygranej 3:0 – powiedział po meczu trener Soja. – Cieszy postawa zespołu w końcówce rundy zasadniczej. Byliśmy „pod kreską”, skazywani na pożarcie. Odbudowaliśmy się, pokazaliśmy na co nas stać. Jest siódme miejsce, spokojne utrzymanie w lidze. Cel wyznaczony przez zarząd został osiągnięty. Teraz jest czas na radość, a od przyszłego tygodnia myślenie o rywalizacji play-off – zakończył wyraźnie zadowolony toruński szkoleniowiec.

TKS-T Budowlani Budlex Toruń – KS Murowana Goślina 3:0
(25:22, 25:19, 25:22)