Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paulina Maj: Tworzymy fajną ekipę

Paulina Maj: Tworzymy fajną ekipę

fot. archiwum

Wicemistrzynie Polski pokonały w pierwszym finałowym spotkaniu turecki Fenerbahce Stambuł i są o krok od sięgnięcia po Puchar CEV. Decydujący mecz rozegrany zostanie w Turcji. - Fenerbahce pokazało, że walczy do końca - przyznaje Paulina Maj.

Zakończone w tie-breaku spotkanie przybliżyło podopieczne Bogdana Serwińskiego do sięgnięcia po europejskie trofeum. – Mogłyśmy jednak wygrać 3:1, ale Fenerbahce pokazało, że walczy do końca i nie odpuszcza nawet wtedy, kiedy rywal ma dużą przewagę – uważa libero wicemistrzyń Polski, Paulina Maj. Spotkanie w Muszynie miało wiele niespodziewanych zwrotów akcji. W drugiej odsłonie gospodynie odrobiły wysokie straty, natomiast w czwartym to samo zrobiły Turczynki. – Zdarzały nam się po prostu momenty, że nie mogłyśmy znaleźć na Turczynki sposobu – mówi Maj.

Z postawy swoich siatkarek zadowolony był też Bogdan Serwiński, który mocno wierzy w wywalczenie pucharu. Według Pauliny Maj duży wpływ na postawę zespołu ma atmosfera na boisku i wokół niego. – W każdym meczu pokazujemy charakter, zespołowość i lepszą grę. To bardzo cieszy. Liczę na to, że kibice też – tak jak my na parkiecie – czerpią z tego radość. Wiadomo, zdarzają się błędy, ale jesteśmy wszystkie razem. Tworzymy fajną ekipę. Każda z nas się rozumie, każda sobie pomaga. To naprawdę coś fantastycznego. Nie ma nic lepszego, niż przyjść do pracy, którą się kocha, i pracować z ludźmi, z którymi chce się to robić. Wydaje mi się, że gdyby każda z nas szła w swoją stronę, to niczego byśmy nie zdobyły – uważa libero Muszynianki.

Kto więc jest w bardziej komfortowej sytuacji przed meczem rewanżowym? Wydaje się, że polski zespół, gdyż ekipa ze Stambułu ten sezon rozpoczynała z bardzo wysoko postawionymi celami i wydaje się, że może ich nie osiągnąć. – Fenerbahce to przecież klub z tradycjami, który nie wystartował w tym sezonie w Lidze Mistrzyń. Na pewno będą chciały zdobyć Puchar CEV. Będą walczyć. Wszystko postawią na jedną kartę. Ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby zwyciężyć. Zobaczymy, jak to będzie. Różnie toczą się losy. Jeśli zagramy konsekwentnie taktycznie, powinnyśmy sobie poradzić. Mały punkcik mamy już po naszej stronie – przyznaje Paulina Maj.Rozmawiał: Łukasz Madej, więcej w Polska The Times

źródło: inf. własna, Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved