Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bogdan Serwiński: Na pewno nie odpuścimy

Bogdan Serwiński: Na pewno nie odpuścimy

Siatkarki Muszynianki Muszyna postawiły pierwszy krok w kierunku zdobycia Pucharu CEV. - Mój zespół jest zbyt doświadczony, aby nieskoncentrowany wychodził na mecz - przed spotkaniem rewanżowym z Fenerbahce mówi Bogdan Serwiński.

Trener Bogdan Serwiński po meczu finałowym Pucharu CEV nie krył zadowolenia z postawy swoich zawodniczek. Szkoleniowiec zdaje sobie jednak sprawę, że do zdobycia upragnionego trofeum wciąż jeszcze daleko. – Było naprawdę ciężko, ale jest to przecież finał Pucharu CEV – rozpoczął Bogdan Serwiński. – Można było przewidzieć, że będzie to nas kosztować wiele wysiłku oraz bardzo dużo emocji. Jednak najważniejsze jest to, że po ciężkim boju wygraliśmy 3:2 – stwierdził z zadowoleniem trener. Szkoleniowiec nawiązał także do zmienności sytuacji, „mineralne” prowadziły już 2:0, aby dopuścić rywalki do głosu i wygrać dopiero po tie-breaku. – Wygraliśmy tego drugiego seta w sposób nieprawdopodobny, przy bardzo dużej przewadze Fenerbahce i to się odwróciło w secie czwartym. Są to jak najbardziej naturalne sprawy w siatkówce. Czym wyższa stawka, tym zmienność bardziej naturalna – tłumaczył szkoleniowiec.

Jak zaznaczył trener Muszynianki, „wyrwane” zwycięstwo jest dopiero początkiem drogi do trofeum. – W tym momencie zrobiliśmy taki pierwszy kroczek. W Stambule mamy dwie szanse i będziemy się starać te szanse wykorzystać – zapewnia Bogdan Serwiński, nawiązując do spotkania rozstrzygającego. – Na pewno rewanżu nie odpuścimy – gwarantuje trener.

W razie potknięcia polskiej drużyny w drugim spotkaniu zwycięzcę Pucharu CEV wyłoni określany często mianem loterii „złoty set”. – Nie zakładamy z góry, że o Puchar powalczymy w złotym secie. Dzisiejsza wygrana daje nam szansę, że możemy podjąć walkę. W razie niekorzystnej sytuacji mogę skorzystać z zawodniczek rezerwowych, jeżeli podstawowy skład nie będzie sobie radził. I w ostateczności złoty set. Mój zespół jest zbyt doświadczony, aby nieskoncentrowany wychodził na mecz – odnosił się do rewanżowego spotkania Bogdan Serwiński. Na pewno zrobimy wszystko, aby ten mecz rozpocząć jak najlepiej, ale trudno przewidzieć jakiś rozwój sytuacji na boisku. Na pewno nie odpuścimy – zakończył trener Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna.

źródło: inf. własna, mksmuszynianka.pl