Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > XI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera jednak w Płocku

XI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera jednak w Płocku

fot. archiwum

Po wielu spekulacjach na temat miejsca rozgrywania tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zapadły konkretne decyzje. - Na 99% spotkamy się w płockiej Orlen Arenie - mówi prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera i organizator turnieju, Jerzy Mróz.

Pomysłów było wiele. Były już plany rozegrania turnieju w nowej hali w Częstochowie. W ostatnim czasie wydawało się, że miejscem międzynarodowych potyczek towarzyskich będzie Rzeszów. Jak się okazało, memoriał będzie gościł w Płocku. – Na 99% spotkamy się w płockiej Orlen Arenie – mówi prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera i organizator turnieju, Jerzy Mróz.Po spotkaniu z władzami miasta wspólnie stwierdziliśmy, że jest to znakomite miejsce do tego, aby pokazać siatkówkę na najwyższym poziomie i zaszczepić modę na nią wśród miejscowej młodzieży. Takie zadanie postawiliśmy przed sobą rok temu w Zielonej Górze, gdzie króluje żużel oraz koszykówka i – z tego co słyszę – odnieśliśmy sukces. Teraz czas na bastion piłki ręcznej, której kibice pokazali w Płocku nieraz, jak wspaniale potrafią wspierać swoich ulubieńców – kończy Jerzy Mróz.

W zawodach w tym roku wezmą udział reprezentacje Rosji, Niemiec, Holandii oraz ci, na których kibice czekają najbardziej – siatkarze Andrei Anastasiego. W tym roku turniej rozegrany zostanie w dniach 6-8 września i będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy.
– Dzisiaj jesteśmy po takiej męskiej rozmowie z Prezydentem Płocka, podjęliśmy decyzję, że robimy 11. edycję Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Płocku – mówi Jerzy Mróz o kulisach wyboru gospodarza Memoriału – Decyzja została podjęta bardzo szybko, w ciągu paru dni, natomiast co do innych miast, to po prostu do tej pory nie podjęto decyzji. Dzisiaj poinformowałem prezydentów Zielonej Góry i Rzeszowa, że nie stać nas na dłuższe czekanie, bo to za poważna impreza. Nie sądzę natomiast, żeby podjęto decyzję, że Memoriał jest za drogi – tej decyzji w ogóle nie podjęto i nie chodzi tutaj o pieniądze, jak spekulowali dziennikarze, chociaż jeszcze dzisiaj dzwonił do mnie prezydent Zielonej Góry i mówił, że może być ciężko z organizacją, bo w tym mieście w kwietniu odbywa się także Puchar Davisa. Klamka zapadła, może kiedyś w przyszłości turniej wróci do tych miast. Wspaniałą imprezę siatkarską zobaczą mieszkańcy Płocka i nie tylko, bo całego województwa mazowieckiego. Sądzę, że kibice dopiszą, poza tym w Płocku jest wspaniała hala na 5470 miejsc, ale tam można jeszcze dostawić ok. 700 miejsc. Ja już jestem gotowy na oficjalne podpisanie umowy, ale sądzę, że podpiszemy ją w połowie marca – zapowiada Jerzy Mróz.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved