Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: Trzeba dokończyć ligę i zagrać te kilka spotkań

Radosław Panas: Trzeba dokończyć ligę i zagrać te kilka spotkań

fot. archiwum

- Mówiłem o tym zaraz po meczu z Bydgoszczą: że mamy jeszcze o co grać. Nawet o to dziewiąte miejsce, które jest niewiele, ale jednak lepsze niż to ostatnie - twierdzi przed pierwszym meczem z AZS Częstochowa trener olsztynian, Radosław Panas.

Rywalizacja o 9. miejsce w PlusLidze pomiędzy AZS Olsztyn a AZS Częstochowa rozpocznie się w najbliższą sobotę. – Jakoś nie było takiego pomysłu ani z naszej strony, ani w Częstochowie. Gramy według terminarza, z tą tylko zmianą, że – oprócz pierwszego meczu w Uranii – spotykamy się w piątki, a nie w soboty. No cóż, trzeba dokończyć ligę i zagrać jeszcze te kilka spotkań, a przyspieszać terminów nie było sensu. I tak musielibyśmy trenować, bo skończyć sezon już w lutym to by było trochę za wcześnie – przyznaje trener olsztynian Radosław Panas.

Po decyzji o zamknięciu PlusLigi mecze o 9. miejsce są właściwie bez znaczenia – żadna z drużyn nie spada po przegraniu sportowej rywalizacji. Stąd ciężko o motywację w takich spotkaniach "o pietruszkę". – Mówiłem o tym zaraz po meczu z Bydgoszczą: że mamy jeszcze o co grać. Nawet o to dziewiąte miejsce, które jest niewiele, ale jednak lepsze niż to ostatnie. Z drugiej strony wszyscy grają też o nowe kontrakty, czy to w Olsztynie, czy gdzie indziej. Poza tym to są w większości młodzi chłopcy, dla których każdy trening i mecz to jest dodatkowy krok ku polepszeniu swoich umiejętności. Jak więc mówię, jest o co grać. Dlatego nie trzeba było wprowadzać jakiejś wyjątkowej mobilizacji, tylko zakasać rękawy i pracować – twierdzi trener AZS Olsztyn. – Liczę na to, że mecze będą ładne i że to nie będzie ligowa „młócka". A młodzież na pewno będzie chciała się pokazać, czy to trenerowi reprezentacji, czy innym trenerom, bo być może na przyszły sezon część chłopaków zmieni kluby na lepsze, bogatsze. Zobaczymy, sam jestem ciekawy, jak to wypadnie – dodaje Radosław Panas na łamach Gazety Olsztyńskiej.

Cały wywiad w Gazecie Olsztyńskiejźródło: Gazeta Olsztyńska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved