Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Łatwa wygrana MKS Dąbrowa Górnicza

PP: Łatwa wygrana MKS Dąbrowa Górnicza

fot. Bogusław Krośkiewicz

Niewiele ponad godzinę potrzebowały siatkarki MKS Dąbrowy Górniczej, by pokonać 3:0 PTPS Piła w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Pilanki w sumie zdobyły zaledwie 49 punktów. Rewanż obydwa zespoły rozegrają w najbliższy wtorek.

Premierowa odsłona meczu była bardzo zacięta, ale tylko do stanu 14:15. Później na boisku dominował już tylko zespół z Dąbrowy Górniczej. Spotkanie otworzyła Joanna Kaczor, jednak gdy asa serwisowego zdobyła Małgorzata Lis, miejscowe prowadziły 3:2. Oba zespoły na przemian zmieniały się na prowadzeniu, bowiem po ataku Charlotte Leys to ekipa Waldemara Kawki prowadziła 6:5, natomiast gdy Joanna Kuligowska wykorzystała kontrę, to PTPS miał o oczko więcej (9:8). Przy stanie 12:11 Magdalena Śliwa zablokowała na skrzydle Tijanę Malasević i dąbrowianki odskoczyły na dwa oczka, jednak ich przewagę natychmiast zniwelowała serbska przyjmująca (13:13). Chwilę później zespół z Zagłębia ponownie zaczął uciekać rywalkom. Punkt z zagrywki zdobyła Aleksandra Liniarska, Leys na bloku przetrzymała Natalię Krawulską i przy stanie 14:18 o przerwę dla PTPS-u poprosił Mirosław Zawieracz. Po wznowieniu gry dwa oczka odrobiły Krawulska i Lis, ale przy stanie 17:20 gra miejscowych kompletnie się załamała. PTPS oddał kolejnych pięć akcji, przegrywając w pierwszym secie 17:25.

Podopieczne Waldemara Kawki bardzo dobrze weszły i w drugą partię meczu. Co prawda w ataku pomyliła się Kaczor (0:1), ale gdy w ślady atakującej Tauronu poszła Krawulska, przy stanie 2:5 o czas prosił trener Zawieracz. Dąbrowianki rozpędzały się z akcji na akcję i po chwili było już 13:3 dla zespołu gości. W szeregach PTPS-u nie pomogła Daria Paszek, która zmieniła Malasević. Nie pomogła też roszada pomiędzy rozgrywającymi i atakującymi. Broniące Pucharu Polski dąbrowianki miały aż czternaście punktów przewagi (17:3) i wówczas po drugiej stronie siatki niemoc gospodyń przełamała Paszek (4:17). Prowadzenie siatkarek z Dąbrowy Górniczej wciąż rosło i było pewne, że dla miejscowych ten set jest już stracony. Przy stanie 5:20 podopieczne Mirosława Zawieracza, po akcjach Moniki Martałek i Magdaleny Wawrzyniak, zbliżyły się na 8:20, ale gdy ze skrzydła piłkę zbiła Leys, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza prowadził w meczu 2:0 (25:14).

Po zmianie stron w szeregach pilanek pozostała Wawrzyniak, jednak obraz gry nie uległ zmianie. Mimo że dąbrowianki zdecydowanie słabiej prezentowały się w przyjęciu, po drugiej stronie siatki wciąż brakowało armaty, która wzięłaby ciężar ataku na siebie. Początkowo utrzymywała się dwupunktowa przewaga PTPS-u, jednak po akcjach Śliwy i Elżbiety Skowrońskiej był remis 6:6. Błędy Malasević i Kuligowskiej oraz kontra Leys dały przyjezdnym trzypunktową zaliczkę (12:9), która wzrosła po ataku Mai Tokarskiej (15:11). Środkowa dąbrowianek mocno dała się pilankom we znaki, gdyż po jej bloku i asie serwisowym ekipa trenera Kawki prowadziła 18:12. Dzięki Martałek i Malasević PTPS odrobił dwa punkty, ale na boisku wciąż utrzymywała się przewaga gości, którzy po kontrataku Kaczor mieli pierwszą piłkę meczową, wykorzystaną przez Skowrońską.PTPS Piła – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(17:25, 12:25, 20:25)

Składy zespołów:
PTPS: Archangielskaja (2), Kuligowska (4), Lis (5), Krawulska (2), Malasević (8), Martałek (5), Wysocka (libero) oraz Paszek (1), Kajzer, Wawrzyniak (5) oraz Naczk
Tauron MKS: Śliwa (3), Leys (8), Tokarska (10), Kaczor (13), Skowrońska (11), Liniarska (8), Strasz (libero)

Zobacz również:
Wyniki VI i VII rundy Pucharu Polski kobiet

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved