Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wieżyca Stężyca wygrała i… czeka

I liga K: Wieżyca Stężyca wygrała i… czeka

W rozegranym we wtorek awansem meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej I ligi kobiet Wieżyca Stężyca pokonała 3:1 SMS PZPS Sosnowiec. Podopieczne trenera Grzegorza Wróbla zrównały się punktami z Budowlanymi i czekają do soboty na wieści z Torunia.

Siatkarki Wieżycy Stężyca wiedziały, że tylko wygrana za trzy punkty przedłuży ich nadzieję na grę w play-off. – Dobrą drużynę poznaje się w takich trudnych momentach. W zeszłym tygodniu w meczu z Silesią Volley też by myśleć o play-off, musieliśmy wygrać za trzy punkty – mówi trener Wieżycy, Grzegorz Wróbel. Jego podopieczne wyszły więc na parkiet mocno skoncentrowane, od samego początku zyskując wysokie prowadzenie 8:1 i zmuszając trenera przyjezdnych do wykorzystania dwóch przerw już na początku meczu. Gospodynie świetnie zagrywały, bardzo dobrze ustawiały potem blok i tymi dwoma elementami wypracowały sobie olbrzymią przewagę w pierwszym i drugim secie. – Te wygrane w pierwszych dwóch setach były bardzo zdecydowane, zwłaszcza w tym drugim secie, w którym zespół z Sosnowca popełnił dużo błędów własnych – mówił już po meczu trener gospodyń, Grzegorz Wróbel. – My ustawiliśmy ścianę przeciwnikowi, który musiał szukać innych rozwiązań.

SMS Sosnowiec znalazł takie inne rozwiązanie w trzecim secie, wykorzystując przestój Wieżycy. Pierwszą piłkę setową uczennice SMS miały już przy stanie 24:21. – W trzecim secie jakby trochę się uśpiliśmy, przeciwnik zyskał przewagę. W końcówce dogoniliśmy rywalki, ale nasze błędy w ostatnich piłkach spowodowały, że straciliśmy seta – przyznał trener Wróbel. W czwartym secie znów zespół SMS PZPS Sosnowiec prowadził kilkoma punktami, ale gospodynie, świadome stawki meczu, wzięły się na poważnie do pracy. Seria punktów po dobrych zagrywkach Ewy Kasprów pozwoliła im dogonić rywala i wyjść na prowadzenie, a w konsekwencji wygrać czwartego seta i całe spotkanie.

Po tej wygranej Wieżyca Stężyca nadal zajmuje 9. miejsce w tabeli, ale zrównała się punktami z ósmym zespołem Budowlanych Toruń. Podopieczne trenera Grzegorza Wróbla będą teraz oczekiwać w sobotę na wieści z Torunia. Jeśli Budowlani wygrają przynajmniej dwa sety w meczu z KS Murowana Goślina, to Wieżyca walczyć będzie o utrzymanie. W przypadku wygranej zespołu z Murowanej Gośliny za trzy punkty to torunianki będą miały problem, a podopieczne Grzegorza Wróbla zagrają w play-off. – Sami sobie na to zasłużyliśmy. Nie zdobywając punktów w meczach u siebie z Wisłą i Murowaną Gośliną, to my sami się postawiliśmy w takiej sytuacji. Teraz musimy liczyć na innych… – kończy trener zespołu ze Stężycy.

Wieżyca 2011 Stężyca – SMS PZPS I Sosnowiec 3:1
(25:15, 25:14, 23:25, 25:18)