Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Chemik swoje zrobił i spogląda w stronę Aleksandrowa Ł.

I liga K: Chemik swoje zrobił i spogląda w stronę Aleksandrowa Ł.

Nie było niespodzianki w Warszawie. W ostatniej kolejce spotkań I ligi kobiet Chemik Police bez większych problemów poradził sobie z miejscową Spartą i przynajmniej do soboty zasiadać będzie na fotelu lidera zaplecza ekstraklasy.

Dzięki zagrywkom Kingi Zielińskiej policzanki błyskawicznie odskoczyły na 3:0, a gdy w polu serwisowym piłkę do gry wprowadzała Joanna Mirek, przy Lindego było już 6:2 dla przyjezdnych. Spartanki wykorzystując błędy własne Chemika zbliżyły się na dwa punkty (5:7), ale gdy pod siatkę weszła Katarzyna Mróz, przy stanie 6:10 o przerwę dla zespołu poprosił Jacek Pasiński. Środkowa z Polic dała się miejscowym mocno we znaki, bowiem po jej akcjach podopieczne Mariusza Wiktorowicza prowadziły 13:7. Stołeczne nie potrafiły się przełamać i po akcjach Mirek, Mróz i asach serwisowych Zielińskiej było 17:7 dla „chemicznych”. Zespół gości nieco zwolnił tempo, co pozwoliło Sparcie odrobić dwa oczka (9:17), jednak świetnie dysponowana na skrzydle Mirek zwiększyła prowadzenie policzanek do dziesięciu punktów, a po bloku Magdaleny Soter na tablicy wyników było 21:10. Miejscowe próbowały jeszcze walczyć. Na zagrywce szalała Anna Widera, która ustrzeliła Izabelę Śliwę, ale wynik seta (25:14) ustaliła potężnym atakiem Zielińska.

Po ataku Izabeli Kożon spartanki prowadziły 1:0, jednak szybko okazało się, że zespół miał spore problemy z przyjęciem serwisów Zielińskiej i przy stanie 1:6 trener Pasiński wykorzystał pierwszą przerwę dla Sparty. Policzanki, nieco uśpione pięciopunktowym prowadzeniem, zaczęły popełniać błędy i po kolejnym asie serwisowym Widery na Śliwie było tylko 6:8. Przestój przyjezdnych przełamała Soter, zdobywając punkt bezpośrednio z zagrywki, a przewaga Chemika zaczęła gwałtownie rosnąć. Stołeczne seriami oddawały rywalkom punkty po błędach własnych, co zmusiło szkoleniowca Sparty Warszawa do poproszenia arbitrów o kolejną przerwę w grze (9:16). Przy stanie 10:19 dobrą zmianę dała młodziutka Marta Duda, która straszyła siatkarki z Polic w polu serwisowym (13:20). Podopieczne Mariusza Wiktorowicza do końca kontrolowały wydarzenia na boisku, pewnie zwyciężając 25:15.

Trzecia partia miała najbardziej wyrównany przebieg. Co prawda miejscowe prowadziły 3:1, ale po akcjach Veroniki Hudimy był już remis 3:3. Chemiczne przełamały rywalki na 4:3, ale gdy Joanna Sałyga blokiem zatrzymała Zielińską, a następnie Soter, przy stanie 6:9 o pierwszą rozmowę z zespołem poprosił Mariusz Wiktorowicz. Przewaga spartanek mogła być większa. Na przeszkodzie stanęły błędy własne. Tymczasem po wznowieniu gry przypomniała o sobie Mróz, a gdy rywalki skontrowała Mirek, był remis 13:13. Kapitan Chemika poszła za ciosem. Warszawianki starały się opierać grę na Małgorzacie Gogołek, ale gdy policzanki odskoczyły na 15:12, o przerwę prosił trener Sparty. Rozmowa z zawodniczkami nie przyniosła zamierzonego efektu, bowiem po dwóch asach serwisowym Mirek przyjezdne prowadziły 21:13. Spartanki przebudziły się przy stanie 16:24, wygrywając trzy akcje z rzędu. W bardzo efektowny sposób Katarzyna Wysocka na środku zablokowała Katarzynę Mróz, jednak po chwili piłkę na skrzydle wykorzystała Zielińska i było po meczu.

Teraz siatkarki z Polic wracają do domu, gdzie będą trenować na własnych obiektach, przygotowując się do play-off. Z niecierpliwością spoglądać będą w stronę Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie lider po 21 kolejkach spotkań podejmować będzie u siebie Silesię Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza kciuki będą mocno trzymać za zespół z Górnego Śląska, który w przypadku wygranej pozwoli chemicznym pozostać na foteli lidera I ligi kobiet po rundzie zasadniczej.

MUKS Sparta Warszawa – Chemik Police 0:3
(14:25, 15:25, 19:25)

Sparta: Kożon, Gogołek, Wysocka, Pasznik, Sałyga, Widera, Kucińska (libero) oraz Szafraniak (libero), Chajzer, Tomczyk, Duda i Pogorzelska
Chemik: Zielińska, Hudima, Soter, Muhlsteinova, Mróz, Mirek, Śliwa (libero)