Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bogdan Serwiński: Chcielibyśmy zdobyć Puchar CEV

Bogdan Serwiński: Chcielibyśmy zdobyć Puchar CEV

fot. topvolley.ch

- Liczymy na zwycięstwo. Jesteśmy bardzo zdeterminowani. Do rywala mamy dużo szacunku, dużo pokory, niemniej jednak chęć zdobycia tego trofeum jest w nas olbrzymia - mówi trener muszynianek Bogdan Serwiński przed środowym meczem CEV Cup.

Zespół Muszynianki niedawno rozegrał mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski z AZS UEK w Krakowie, a już w środę zmierzy się w pierwszym meczu finałowym Pucharu CEV z dużo groźniejszym przeciwnikiem. – Na pewno ten mecz był jakąś formą przygotowania, bo na treningach zawsze gramy przeciwko sobie, sześć na sześć. A wiemy przecież, czego po swoich koleżankach mniej więcej możemy się spodziewać. Zespół z Krakowa dużo kiwał. Na to musieliśmy być uczulone i przygotowane – dopowiada kapitan zespołu Muszyny Aleksandra Jagieło.

Ze swoimi podopiecznymi zgadza się Bogdan Serwiński. Oczywiście, ten mecz był elementem przygotowań do starcia z Fenerbahce – wyjaśnia. W piątek szkoleniowiec lidera ORLEN Ligi po sezonie zasadniczym pozwolił zagrać wszystkim swoim siatkarkom. Na pytanie, czy chociaż przez moment na parkiecie pojawił się skład, który w środę zagra przeciwko Fenerbahce, odpowiada tak: – To bardzo trudne pytanie. Szóstka w moim zespole jest mniej więcej wykrystalizowana – uważa. – Na pewno pierwsza rozgrywająca, pierwsza atakująca, bardzo bliskie wykrystalizowania są środkowe. Gorzej jest, jeżeli chodzi o kwestie przyjęcia, bo mam zawodniczki na bardzo wysokim poziomie. Czasami jest z tym dylemat. Muszę bawić się w zgadywankę. Ale najczęściej mi się udawało. Jestem z tego zadowolony – zdradza.

Dziewczyny z Muszyny przyznają, że już od kilku dni w głowach pojawiają się myśli o tureckim rywalu. – Tam gra bardzo dużo utytułowanych zawodniczek. Klub osiągnął wiele sukcesów, więc nie będzie łatwo. W pierwszym spotkaniu mamy jednak atut własnej publiczności. Będziemy walczyć – zapewnia Anna Werblińska.Więcej w Dzienniku Polskim

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved