Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Adam Grabowski: Zrobimy wszystko, by zagrać w finale

Adam Grabowski: Zrobimy wszystko, by zagrać w finale

Siatkarki Atomu Trefl Sopot wygrały we wtorek w pierwszym ćwierćfinałowym starciu Pucharu Polski z Pałacem Bydgoszcz 3:1. - Najistotniejszy jest finał i zrobimy wszystko, by w nim zagrać - mówi Adam Grabowski, trener sopockiego zespołu.

Udział w turnieju finałowym rozgrywek jest priorytetem dla klubu oraz trenera. Podopieczne Adama Grabowskiego były faworytkami tego meczu i od początku pokazały swoją siłę, wygrywając dwie pierwsze partie. – Wygrane sety wyglądały naprawdę nieźle. Zawodniczki realizowały wszystkie przedmeczowe założenia, co widać było w grze naszego zespołu – oznajmił Grabowski. – To, co jednak moje siatkarki wyprawiały w trzecim secie, jest jakimś nieporozumieniem. Ten fragment meczu w naszym wykonaniu wyglądał katastrofalnie. Popełniliśmy aż 11 niewymuszonych błędów, tyle samo co w poprzednich dwóch setach razem wziętych. Nawet zawodniczki Pałacu były wyraźnie zaskoczone, że oddajemy im seta. To jest niedopuszczalne. Na szczęście dziewczyny w czwartej odsłonie meczu się skoncentrowały, dzięki czemu zwyciężyliśmy w całym spotkaniu – tłumaczył Grabowski.

Szkoleniowiec Atomu, analizując pojedynek z Pałacem, zadowolony jest z przerwy, którą zawodniczki miały po zakończeniu rundy zasadniczej ORLEN Ligi. – Uważam, że ten czas wykorzystaliśmy naprawdę dobrze. W Bydgoszczy widać było świeżość, większą radość z gry. Siła fizyczna była już wcześniej na wysokim poziomie, jedynie utrzymaliśmy ten stan. Dużo pracy poświęciliśmy za to taktyce i komunikacji zespołu. Był to potrzebny czas, by w pełni przygotować się do Final Four Pucharu Polski, które jest naszym priorytetem – dodaje trener sopocianek.

Grabowski ze spokojem podchodzi do meczu rewanżowego, który odbędzie się w sobotę o godz. 16 w Hali 100-lecia w Sopocie. – Spotkanie rozegramy „na maksa”, nie będzie żadnych eksperymentów, mimo że jestem pewny awansu. Musimy wyjść w pełni skoncentrowani i zwyciężyć w minimum dwóch setach. Najistotniejszy jest finał i zrobimy wszystko, by w nim zagrać – dodaje.