Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Osiem zespołów już pewnych gry w fazie play-off

Młoda Liga: Osiem zespołów już pewnych gry w fazie play-off

fot. archiwum

W miniony weekend zostały rozegrane nie tylko spotkania w ramach 21. kolejki Młodej Ligi, ale także awansem dwa mecze 22. kolejki. Kilka wyników mogło okazać się niespodzianką, lecz co najbardziej istotne, wykrystalizowała się ósemka, która zagra w play-off.

W zaległym meczu 20. kolejki młodzi bydgoszczanie dość niespodziewanie pokonali gdańszczan, rewanżując im się tym samym za porażkę z pierwszej części rundy zasadniczej. Gospodarze rozpoczęli premierową odsłonę spotkania po swojej myśli, nie czując żadnego respektu dla rywali, co natychmiast zaowocowało kilkupunktową przewagą, której już nie roztrwonili, mimo iż w końcówce przyjezdni zaczęli odrabiać straty. O wiele bardziej zacięta była końcówka drugiej odsłony, rozstrzygana na przewagi. Ostatecznie jednak więcej spokoju zachowali siatkarze Delecty, obejmując prowadzenie 2:0 w całym meczu. Porażka w drugim secie wyraźnie podcięła skrzydła Pomorzanom, bowiem w kolejnym nie byli oni w stanie nawiązać walki z rywalami, całkowicie oddając im inicjatywę.

Delecta Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 3:0
(25:22, 29:27, 25:13)

Składy zespołów:
Delecta: Lipski (5), Szwaba (1), Waliński (13), Wiese (7), Rejno (2), Owczarz (6), Bonisławski (libero) oraz Stasiński (6), Drzazga (1), Sieńko (2), Kędziora i Nurczyński (libero)
Trefl: Sulima (1), Wilkowski (3), M’Baye (5), Lewandowski (8), Zemlik (9), Osiak (4), Czunkiewicz (libero) oraz Chmielewski (1), Stolc (2), Urbanowicz (1) i Pietruczuk (2)Bydgoszczanie, mając świeżo w pamięci wygraną z Treflem Gdańsk, nie pozostawili złudzeń ekipie AZS-u Olsztyn. Co prawda końcówka inauguracyjnej partii była nieco nerwowa, to jednak dwie kolejne przebiegały już pod dyktando siatkarzy z grodu znad Brdy. Miejscowi nie dość, że byli lepsi od swych przeciwników w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, to jeszcze bez skrupułów wykorzystywali popełniane przez nich błędy, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Delecta Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(25:23, 25:16, 25:18)

Składy zespołów:
Delecta: Waliński (10), Wiese (16), Rejno (4), Sieńko (1), Owczarz (11), Kędziora (5), Bonisławski (libero) oraz Stasiński (1) i Drzazga
AZS: Obrębski (2), Urbanowicz (9), Kozłowski (10), Kochanowski (3), Łukasik (10), Bednarczyk (5), Mariański (libero) oraz Kluchciński i Wróbel

Częstochowianie z wysokiego C rozpoczęli spotkanie z kędzierzynianami, a kiedy na drugiej przerwie technicznej prowadzili już czterema oczkami, wydawać się mogło, iż nie roztrwonią już tej przewagi. Nic bardziej mylnego, bowiem w końcówce niezwykle zdeterminowani siatkarze z Opolszczyzny byli bezbłędni, odwracając jej losy i obejmując prowadzenie 1:0. Podenerwowani takim obrotem spraw gracze spod Jasnej Góry w kolejnych partiach nie popełnili już tych samych błędów i od początku narzucili rywalom własny styl gry, utrzymując koncentrację do ostatniej piłki.

Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1
(22:25, 25:23, 25:19, 25:21)

Składy zespołów:
AZS: Marcyniak (10), Kaczyński (24), Hebda (27), Parfinowicz (5), Janusz (4), Piechocki (6), Bik (libero)
ZAKSA: Brzeziński (12), Butryn (17), Andrulewicz (4), Herich (4), Zasłonka (3), Zapłacki (11), Koziura (libero) oraz Andruszek, Piotrowski (5) i Banach (libero)

Meczem bez historii można nazwać rywalizację Effectora Kielce z Resovią Rzeszów. Gospodarze w żadnej z trzech partii nie zdołali, choćby przez dłuższą chwilę, dotrzymać kroku swym rywalom, w efekcie czego, po zaledwie sześćdziesięciu czterech minutach gry, schodzili z parkietu pokonani. Młodzi rzeszowianie zaś prezentowali wysoką formę zwłaszcza w elemencie zagrywki oraz bloku, co było języczkiem u wagi, pozwalającym im na zwycięstwo i uplasowanie się na trzeciej pozycji w tabeli.

Effector Kielce – Resovia Rzeszów 0:3
(18:25, 14:25, 19:25)

Składy zespołów:
Effector: Wilczyński (3), Plutka (9), Kryniewski, Imiołek (10), Adamus (2), Koźdub (5), Pobocha (libero)
Resovia: Komenda (6), Jakubek (7), Szalacha (9), Pałka (8), Kozdroń (3), Mordyl (10), Twaróg (libero) oraz Dudziński (6) i Depowski (1)

Młodzi bełchatowianie, pokonując Pomorzan, odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Co prawda początkowo nic nie wskazywało na to, iż to ekipa gości będzie triumfować, bowiem podenerwowani porażką z Delectą Bydgoszcz miejscowi, wyraźnie chcieli zrehabilitować się swoim sympatykom, pokonując Skrę i inkasując trzy cenne punkty do tabeli. Początek meczu należał do gdańszczan, którzy zdominowali przeciwników zwłaszcza w bloku i zagrywce. Później jednakże ich gra załamała się, co natychmiast wykorzystali goście. Bełchatowianie rozgrywali bardzo dobre zawody, w pełni kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń, co zresztą dodatkowo ułatwiały im liczne błędy popełniane przez miejscowych.

Trefl Gdańsk – Skra Bełchatów 1:3
(25:20, 15:25, 19:25, 18:25)

Składy zespołów:
Trefl: Sulima (3), Wilkowski (5), M’Baye (4), Lewandowski (6), Zemlik (4), Osiak (13), Zaborowski (libero) oraz Chmielewski (1), Behrendt (7), Stolc (5), Urbanowicz (3) i Pietruczuk (5)
Skra: Maćkowiak (6), Konieczny (10), Markiewicz (18), Pietrzak (12), Bogus (5), Zugaj (3), Turoboś (libero) oraz Augustyniak

Wyrównany bój stoczyły ekipy MOS-u Wola AZS Politechniki Warszawskiej i Jastrzębskiego Węgla. Biorąc pod uwagę miejsca obu drużyn w tabeli oraz fakt, iż miejscowi pewnie pokonali swych rywali ze Śląska w 10. kolejce rozgrywek, można było się spodziewać, iż także tym razem podopieczni Krzysztofa Wójcika bez większego trudu odniosą zwycięstwo. Stało się jednak inaczej, bowiem siatkarze trenowani przez Jarosława Kubiaka ani przez chwilę nie odpuścili, stawiając gospodarzom trudne warunki. Ostatecznie jednak większe doświadczenie oraz chłodna głowa okazały się kluczem do sukcesu warszawian.

MOS Wola AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 3:1
(25:22, 23:25, 26:24, 25:21)

Składy zespołów:
MOS Wola: Urbański, Osiecki, Kańczok, Gregorowicz, Sobolewski, Smoliński, Olenderek (libero) oraz Cichocki, Obermeler, Skwarek, Sęk i Turkot
JW: Formela, Pacławski, Zborowski, Grad, Sterna, Woźniak, Piotrowicz (libero) oraz Gajo, Wójcik, Śliwa i Kupisz

Po dość zaskakującej wygranej nad Treflem Gdańsk, bełchatowianie nie sprostali rywalom z Warmii. Gospodarze co prawda pierwsze dwa sety rozstrzygnęli na swoją korzyść, co zawdzięczają świetnej postawie w polu serwisowym oraz w ataku, lecz to wszystko, na co było ich stać. Od trzeciej partii to przyjezdni przejęli inicjatywę, na co bełchatowianie nie mogli znaleźć recepty, potwierdzając tym samym przysłowie, iż kto nie wygrywa 3:0, prowadząc 2:0, ten przegrywa 2:3. Olsztynianie, mimo wygranej i zainkasowania cennych dwóch oczek do ligowej tabeli, nie zdołali awansować do play-off i zakończyli sezon na 9. pozycji.

Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 2:3
(25:21, 25:11, 15:25, 23:25, 13:25)

Składy zespołów:
Skra: Maćkowiak (7), Konieczny (13), Markiewicz (16), Pietrzak (21), Bogus (14), Zugaj (2), Turoboś (libero) oraz Augustyniak
AZS: Obrębski (2), Urbanowicz (4), Łukasik (24), Kochanowski (6), Wróbel (10), Bednarczyk (8), Mariański (libero) oraz Ruszczyk (12) i Perzanowski

Prócz bełchatowian i olsztynian, również ekipy z Jastrzębia-Zdroju i z Kielc rozegrały awansem mecz 22. kolejki. Gospodarze spotkania nie dali większych szans swym przeciwnikom i od pierwszych akcji narzucili im warunki gry. Kielczanie próbowali co prawda dotrzymać im kroku w drugiej partii, lecz w wyniku zbyt dużej liczy popełnianych błędów własnych oraz dobrej dyspozycji miejscowych w ataku, nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. To nieco podcięło im skrzydła, w efekcie czego trzecia odsłona dla jastrzębian była czystą formalnością.

Jastrzębski Węgiel – Effector Kielce 3:0
(25:17, 25:23, 25:20)

Składy zespołów:
JW: Banasiak (7), Zborowski (4), Nawrocki (10), Pihan (2), Grad (2), Sławiński (5), Łączny (libero) oraz Woźniak (6), Kupisz (1), Pustelnik (2), Ciemielewski (2) i Formela (4)
Effector: Wilczyński (2), Moś (1), Plutka (13), Pobocha (3), Kryniewski (4), Imiołek (13) i Tajer (libero)

Zobacz też:
Wyniki 21. kolejki i tabela Młodej Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved