Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Katarzyna Wąsowska: Ciąży na nas presja wyniku

Katarzyna Wąsowska: Ciąży na nas presja wyniku

fot. archiwum

- Wiadomo, że to starcie było dla nas ciężkie, ale wierzę w to, że nasz zespół pokazał się z dobrej strony - podsumowała pucharowy pojedynek z Muszynianką kapitan I-ligowego AZS UEK Kraków, Katarzyna Wąsowska.

W meczu pucharowym górą okazała się drużyna z Muszyny, co nie zmienia faktu, że także Eliteski pokazały, że potrafią grać w siatkówkę…

Katarzyna Wąsowska: – Wydaje mi się, że wiemy z kim grałyśmy. Muszyna to zespół, który odprawia z kwitkiem ekipy w ORLEN Lidze i europejskich pucharach. Myślę, że wielu dziewczynom z naszego zespołu zależało na tym, żeby pokazać się z jak najlepszej strony w tym spotkaniu. Pomimo to, trochę nerwowości wdarło się w nasze poczynania, jednak nie mamy na co narzekać. Hala wypełniła się do ostatniego miejsca kibicami. Ponadto w każdym z setów zdobyłyśmy 20 punktów, więc nie mamy się czego wstydzić.W przebiegu całego spotkania lepszy okazał się zespół gości. Czy Eliteski mogły czymś zaskoczyć utytułowany klub z ORLEN Ligi?

– Zespół trenera Serwińskiego ma niesamowitą moc w ataku, jeśli nawet popatrzymy jakie zawodniczki ma w rezerwie. Ze swojej strony dziękuję, że wyszedł pierwszym składem, czym pokazał szacunek do nas. Wszystkie dziewczyny pograły, kibice mogli każdą z nich zobaczyć w akcji na parkiecie. Wiadomo, że to starcie było dla nas ciężkie, ale wierzę w to, że nasz zespół pokazał się z dobrej strony.

Piątkowe spotkanie przyciągnęło tłumy kibiców na halę przy Rakowickiej. Czy Kraków tym samym zameldował się w kolejce do ekstraklasy?

– Na naszych ligowych spotkaniach nie ma aż tylu kibiców – tym razem hala była pełna, pękająca w szwach. To oznacza, że kibice w Krakowie chcą oglądać siatkówkę na najwyższym poziomie. Wszystko jest realne. Jesteśmy wysoko w pierwszej lidze, z pewnością zawalczymy o awans do ORLEN Ligi. Być może z pomocą kibiców już w przyszłym sezonie więcej takich zespołów jak Muszyna będzie gościć w Krakowie.

Jak podsumować można tegoroczne osiągnięcia Elitesek w Pucharze Polski?

Mnie przede wszystkim cieszy, że doszłyśmy do tego etapu w tegorocznych rozgrywkach. Z drugiej strony nie ma też co popadać w hurraoptymizm – do ekstraklasy trochę nam jeszcze brakuje. Takie mecze jak te z Budowlanymi czy Muszyną są dla nas na pewno sukcesem. Natomiast nasza liga to zupełnie inne emocje. Tutaj już ciąży na nas presja wyniku. Za chwilę zaczynamy play-off. Tam, jako drużyna z wyższego miejsca, będziemy już musiały wygrywać. A będzie to trudne – w tym sezonie pierwsza liga pokazała, że jest niezwykle wyrównana. Jeszcze dużo grania przed nami, dlatego liczę na to, że forma dopisze nam do końca sezonu.

* Rozmawiała Anna Jabłczyk
* Więcej w na przegladligowy.pl

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved