Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Ważne zwycięstwo Silesii Volley II

II liga K: Ważne zwycięstwo Silesii Volley II

fot. Monika Sobota

Niezwykle cenne zwycięstwo odniosły siatkarki Silesii Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice. Podopieczne Rafała Kalinowskiego pokonały 3:1 zespół MCKiS-u Jaworzno i na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej wciąż utrzymują 4. miejsce w grupie 2.

Premierowa odsłona meczu była zacięta tylko do stanu 5:5. Później na boisku dominował tylko zespół przyjezdnych, który z akcji na akcję powiększał prowadzenie. Silesianki najpierw odskoczyły na 8:5, a seta wygrały 25:14. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Majka Szczepańska, która atakowała ze 100% skutecznością.

W drugiej partii siatkarki Mariusza Łozińskiego wzmocniły zagrywkę, z którą nie do końca radziły sobie podopieczne Rafała Kalinowskiego. Dobrą zmianę dała Karolina Kuryło, zmieniając na rozegraniu Wiolettę Komisarczyk. – Przez tę zmianę MCKiS prezentował zupełnie inną charakterystykę gry. Majka Szczepańska nie była już taka skuteczna. Rywalki łapały ją pasywnym blokiem lub podbijały w obronie – relacjonował szkoleniowiec Silesii Volley, w szeregach której coraz jaśniejszym punktem była Klaudia Świstek. Na boisku do stanu 14:12 gra była wyrównana. Dopiero w końcówce przyjezdne wrzuciły „trzeci bieg”, wygrywając 25:20.

Gdy miejscowe przegrywały w meczu 0:2, trener Łoziński wciąż poszukiwał optymalnego rozwiązania. Strzałem w dziesiątkę okazało się pojawienie na boisku Magdaleny Zawiślak. Skrzydłowa MCKiS-u zmieniła Małgorzatę Skalską, której silesianki „szukały” w przyjęciu. Pomimo wyrównanej gry, to chorzowsko-mysłowicki team był na prowadzeniu (10:8). Przyparte do muru gospodynie po raz kolejny zaryzykowały zagrywką, dzięki czemu zespół z Jaworzna zaczął uciekać rywalkom. Rafał Kalinowski rotował składem, jednak na odwrócenie losów seta było za późno. Rozpędzone jaworznianki wygrały 25:19.Po zmianie stron raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Przy stanie 15:14 na cztery oczka udało się odskoczyć Silesii Volley, jednak po chwili był remis (20:20). Przyjezdne odskoczyły na dwa punkty, ale nie potrafiły utrzymać przewagi. Drużyna Mariusza Łozińskiego najpierw odrobiła straty, a przy stanie 24:23 w górze miała piłkę setową. W końcówce partii Marta Trebert nie skończyła ataku, a gdy blokiem popisała się Aleksandra Baron, silesianki cieszyły się z cennych trzech punktów.

MCKiS Cargo Jaworzno – Silesia Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice 1:3
(14:25, 20:25, 25:19, 26:28)

Zobacz też:
Wyniki 20. kolejki i tabela II ligi K, grupa 2

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved