Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Ćwierćfinalistki mistrzostw Polski kadetek wyłonione

Ćwierćfinalistki mistrzostw Polski kadetek wyłonione

fot. archiwum

Rozgrywane w miniony weekend turnieje 1/8 mistrzostw Polski kadetek zapewniły awans do ćwierćfinałów szesnastu zespołom. Wśród drużyn walczących o udział, w kolejnym etapie były także zeszłoroczne wicemistrzynie - AZS UMCS TPS Lublin.

Triumfatorem pierwszej grupy okazały się siatkarki UKS ZSMS FKS Poznań, które zgromadziły na swoim koncie maksymalną liczbę punktów. Tuż za nimi uplasowały się zawodniczki Osiemnastki Szczecin. O takiej kolejności zadecydowało bezpośrednie starcie pomiędzy tymi drużynami, wygrane dopiero 3:2 przez poznanianki.

Najbardziej wyrównaną walkę stoczyły zespoły grające w Pile, bowiem o sukcesie zadecydowały dopiero małe punkty. Po ich podliczeniu na pierwszym miejscu znalazł się MUKS Volley Płock, który ćwierćfinały rozegra w Warszawie, zaś na drugiej pozycji uplasowały się gospodynie przydzielone do grupy biłgorajskiej.

Malbork okazał się wyjątkowo niegościnnym miastem. Zawodniczki tamtejszego Orła wygrały wszystkie spotkania 3:0, dzięki czemu za niespełna trzy tygodnie wybiorą się w podróż do Sulechowa. Z awansu do 1/4 cieszył się także Truso Elbląg. Siatkarki tego klubu rozegrały co prawda pięciosetowy pojedynek z drużyną z Moniek oraz straciły seta w spotkaniu z Culmenem Chełmno, potrafiły jednak konsekwentnie doprowadzić oba spotkania do zwycięstwa.Także zawodniczkom Piątki Olsztyn sprzyjały mury hali, w której rozgrywane były mecze. Gospodynie oddały rywalkom tylko jednego seta, zdobywając 6 punktów w klasyfikacji końcowej i zapewniając sobie awans do następnej rundy. Tuż za nimi uplasowały się siatkarki z APS TPS Rumia. Dzięki drugiemu miejscu w grupie wybiorą się one do Nowego Sącza.

W grupie piątej rekordowym stosunkiem małych punktów – 25:7 – zawodniczki Dragfilu Tomaszów Mazowiecki zwyciężyły SALOS Kielce, w całym pojedynku triumfując 3:0. Ich dobra postawa na przestrzeni całego turnieju przełożyła się na wynik. Zajęły one pierwsze miejsce, w następnym etapie zagrają w Złotowie, gdzie czekają już na nie zeszłoroczne finalistki – Gwardia Wrocław. Także TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski przygotowuje się do ćwierćfinałów, które w ich przypadku odbędą się w Sulechowie.

Większych problemów z wywalczeniem awansu nie miały siatkarki EKS Skry Bełchatów, które dość gładko rozprawiły się ze wszystkimi przeciwniczkami. Gospodynie turnieju – zeszłoroczne wicemistrzynie, pomimo porażki ze Skrą, uzyskały promocję do 1/4 mistrzostw Polski, przed nimi jednak niezwykle trudne zadanie. Trafiły one do grupy grającej w Jarosławiu, w której oprócz nich znalazły się także brązowe medalistki sprzed roku – MKS Dąbrowa Górnicza.

Rekordowo długi set rozegrany został w Krzeszowicach. Tamtejszy Maraton, podejmując MOSM Tychy, ostatnią partię wygrał dopiero 38:36. Bezpośredni pojedynek pomiędzy tymi zespołami zadecydował o końcowej klasyfikacji, gdyż w pozostałych meczach obie drużyny nie pozwoliły sobie nawet na chwilę dekoncentracji, kończąc wszystkie w trzech odsłonach. CKiS Maraton Krzeszowice zagra więc w Iławie, zaś tychowianki wybiorą się aż do Gdańska.

W Jarosławiu tamtejszy SAN-Pajda walczył nie tylko o awans, ale także o możliwość pochwalenia się dwiema drużynami w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Okazało się to jednak nieosiągalne, gdyż na drodze stanęły dwie najlepsze drużyny tej grupy – zawodniczki Popradu Stary Sącz oraz SPS Politechniki Częstochowskiej. Gospodynie uległy siatkarkom Popradu 2:3, zaś częstochowiankom 0:3, w efekcie czego zajęły dopiero trzecie miejsce.

Zobacz też:
Wyniki i tabele turniejowe 1/8 finału mistrzostw Polski kadetek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved