Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Anna Werblińska: Nie sprzedamy skóry łatwo

Anna Werblińska: Nie sprzedamy skóry łatwo

fot. Łukasz Krzywański

- Bardzo cieszymy się, że mamy tę dobrą passę, cały czas wygrywamy. Tym bardziej, że wygrałyśmy z naprawdę dobrym zespołem jakim jest Omsk - mówi przed finałowymi starciami w Pucharze CEV muszyńska przyjmująca - Anna Werblińska.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Nie udało wam się wyjść z grupy w Lidze Mistrzyń, ale w Pucharze CEV idzie wam bardzo dobrze.

Anna Werblińska: – Na pewno tak. Bardzo cieszymy się, że mamy tę dobrą passę, cały czas wygrywamy. Tym bardziej, że wygrałyśmy z naprawdę dobrym zespołem jakim jest Omsk. Jest to historyczne wydarzenie dla klubu i dla nas, jesteśmy w finale Pucharu CEV. Na pewno jest to duże wyróżnienie. W finale z Fenerbahce też powalczymy, nie sprzedamy skóry łatwo.

W finale spotkacie się z Fenerbahce. Jest to trudniejszy przeciwnik niż Omiczka czy porównywalny?– Wydaje mi się, że patrząc na zawodniczki, które tam grają, to jest to klasa wyżej niż Omsk. Także będzie to na pewno bardzo ciężki przeciwnik dla nas, aczkolwiek z każdym da się wygrać, nie będziemy składać broni.

Czy w tureckim zespole występuje zawodniczka, której się szczególnie obawiacie?

– Koreanka Kim Yeon-Koung jest tam pierwszoplanową postacią, która zdobywa dużo punktów, gra skutecznie. Będziemy chciały ją wyeliminować. Aczkolwiek Fenerbahce to taki zespół, w którym grają światowej klasy zawodniczki i generalnie wszystkie będą tam groźne.

Pierwszy mecz zagracie w Muszynie, a rewanż w Turcji. Czy taki układ wam odpowiada?

– Szczerze? Chyba wszystko nam jedno. Tak naprawdę musimy wygrać i w Muszynie, i w Turcji, aby myśleć o zwycięstwie. Szkoda jednak, że nie gramy drugiego meczu u siebie, bo przy konieczności rozgrywania „złotego seta” byłoby to korzystniejsze. Ale cóż, tak jest i my tego nie zmienimy.

W tym sezonie los was nie oszczędza. Czeka was kolejna podróż na Wschód. Po Baku, Moskwie, Omsku czas na Stambuł.

– To jest jednak zdecydowanie bliżej niż Omsk czy Baku. Także wydaje mi się, że nie będzie to aż taka ciężka podróż. Wiadomo, loty samolotami w zimie też nie należą do fajnych rzeczy, aczkolwiek jesteśmy przyzwyczajone do ciągłych podróży.

Powróćmy na polskie parkiety. Za nami runda zasadnicza ORLEN Ligi. Według pani liga jest silniejsza?

– Ciężko powiedzieć. Cztery pierwsze drużyny odskoczyły pozostałym zespołom. Bardzo zawodzi Impel Wrocław, który tak naprawdę ma bardzo dobry skład. Cieszę się, że awansowały do play-off.

Zbliża się faza play-off. Czy obawiacie się któregoś zespołu?

– Nie. Tak naprawdę nikogo się nie obawiamy. Trzeba wyjść i wygrać z każdym przeciwnikiem, który będzie na naszej drodze do złotego medalu.

Wasza świetna passa trwa. W tym roku jeszcze nie przegrałyście. Taka seria zwycięstw na pewno pomaga.

– Cieszymy się, że wygrywamy. Brak porażek na pewno oddziałuje na naszą psychikę. Jesteśmy pewniejsze tego co robimy, pewniejsze kiedy wychodzimy na boisko. Oby tak dalej, bez porażek.

*Autorem wywiadu jest Kamil Majkrzak (www.mksmuszynianka.com)

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved