Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Aleksandra Jagieło: Chcemy sprawić niespodziankę i wygrać

Aleksandra Jagieło: Chcemy sprawić niespodziankę i wygrać

fot. archiwum

W piątek drużyna Bogdana Serwińskiego pokonała w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski I-ligowe Eliteski AZS UEK Kraków 3:0. Teraz zespół z Muszyny czeka jednak o wiele większe wyzwanie - finał Pucharu CEV z Fenerbahce Stambuł.

Dosłownie kilka dni temu zespół Bogdana Serwińskiego bez najmniejszych problemów pokonał I-ligowe Eliteski AZS UEK Kraków w pierwszym ćwierćfinale Pucharu Polski. – Zagrałyśmy na luzie, ale były też momenty, gdy rywalki się postawiły. To był ciekawy mecz, nie brakowało ładnych akcji, a najważniejsze, że trener mógł przetasować skład – przyznała po zakończonym pojedynku Aleksandra Jagieło.

Wspomniane przetasowania były w dużym stopniu podyktowane kolejnym meczem, jaki czeka ekipę z Muszyny. W środę wicemistrzynie Polski rozegrają bowiem pierwszy finałowy pojedynek w Pucharze CEV, a ich rywalkami będzie bardzo mocna ekipa Fenerbahce Stambuł.  – Fenerbahce to świetna drużyna złożona z wielkich gwiazd. Nikomu nie trzeba przedstawiać Koreanki Kim Yeon-Koung, MVP ostatnich igrzysk olimpijskich, czy Brazylijki Pauli Pequeno, którą wyróżniono tym tytułem cztery lata wcześniej. Rozgrywa Amerykanka Lindsey Berg, a to też o czymś świadczy – przyznaje przyjmująca Muszynianki.

Nie oznacza to jednak, że zwyciężczynie rundy zasadniczej ORLEN ligi zamierzają poddać się bez walki. Faktem jest, że faworytem tego spotkania wydaje się ekipa ze stolicy Turcji, jednak w obozie Muszynianki widać wielką chęć sprawienia niespodzianki.  – W Fenerbahce są znane siatkarki, ale tylko na papierze. Na boisko nie wychodzą nazwiska, tylko zespoły. Chcemy sprawić niespodziankę i wygrać – przyznała przed środowym pojedynkiem Aleksandra Jagieło.*Cały tekst Szymona Opryszka w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved