Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: AKS UŁ Łódź o krok od play-off

II liga M: AKS UŁ Łódź o krok od play-off

Po wygranej 3:0 w Żyrardowie siatkarze AKS UŁ są o krok od udziału w play-off. Podopieczni trenera Piotra Jaworowicza muszą wygrać przynajmniej dwa sety w ostatnim meczu rundy zasadniczej lub liczyć na potknięcie AZS UWM Olsztyn.

Faworytem spotkania w Żyrardowie byli goście, którzy kolejkę wcześniej pokonali lidera gr. 3 II ligi z Hajnówki, już po raz drugi w sezonie. Gospodarze, którzy okupują 8. miejsce w tabeli, pogodzeni są już z losem i przygotowują się do rozgrywek play-out o utrzymanie w II lidze. Wiadomym jednak było, że zawodnicy z Żyrardowa łatwo skóry w tym spotkaniu nie sprzedadzą. Set otwarcia był niesamowicie udany dla łodzian, którzy z każdą kolejną akcją powiększali systematycznie swoją przewagę. Bardzo dobra zagrywka, blok i ataki z kontry przynosiły dalsze punkty. Gospodarze tę partię oddali bez walki, nie mieli sportowych argumentów, aby w jakimkolwiek stopniu przeciwstawić się przeciwnikowi. Gdyby nie małe rozprężenie w zespole z Łodzi, można byłoby mówić o „siatkarskim laniu”, pierwszy set zakończył się wynikiem 25:18 dla AKS UŁ.

Druga partia była bardziej wyrównana i emocjonująca, ponieważ gospodarze poczuli się dotknięci tak bolesną porażką w secie poprzednim i postanowili pokazać, że również potrafią grać w siatkówkę. Takie podejście się opłaciło, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a kibice mogli oglądać zacięty mecz. Niemal przez całą partię walka toczyła się punkt za punkt. Dopiero w końcówce seta łodzianie zaryzykowali zagrywką i skutecznie wykorzystywali kontry. Dzięki takiemu obrotowi sprawy uciekli miejscowym na trzy punkty i w pełni kontrolowali dalszy przebieg tej partii. Set zakończył się po skutecznym ataku ze skrzydła przyjezdnych wynikiem 25:21.

Trzecia partia tego spotkania, a przynajmniej jej początek, to zryw miejscowych, którzy nie zamierzali rezygnować z dalszej walki. Podbudowani dobrą postawą z wcześniejszego seta liczyli, że zła passa może się odwrócić. W obozie łodzian, którzy zdawali sobie sprawę ze stawki tego meczu, obyło się bez zbędnych emocji. Podopieczni trenera Piotra Jaworowicza kontynuowali skuteczną grę, realizując założenia taktyczne. Zawodnicy z Żyrardowa tylko do pierwszej przerwy dla odpoczynku walczyli o pozostanie w meczu. Po tym czasie, po kilkupunktowej serii akademików chęć do dalszej walki uszła z miejscowych niczym powietrze. Łodzianie w pełni wykorzystali swoją szansę, pewnie wygrywając trzeciego seta do 19 i całe spotkanie 25:19.

By być pewnym udziału w play-off, AKS UŁ, który ma trzy punkty przewagi nad AZS UWM Olsztyn, w ostatniej kolejce musi zdobyć przynajmniej punkt we własnej hali. Rywalem łodzian będzie stołeczny MOS Wola. Może jednak się zdarzyć tak, że olsztynianie zgubią punkty w meczu z trzecim w tabeli Caro Rzeczyca i wówczas wynik meczu w Łodzi będzie już bez znaczenia.

Żyrardowianka Żyrardów – AKS UŁ Łódź 0:3
(18:25, 21:25, 19:25)