Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Chcemy zdobyć mistrzostwo Polski

Piotr Gacek: Chcemy zdobyć mistrzostwo Polski

fot. archiwum

- Wróciliśmy do naszej gry, do naszego stylu, który prezentowaliśmy pierwszego dnia w Kędzierzynie-Koźlu - tak dzisiejszy awans do półfinału PlusLigi, po spotkaniu w Warszawie, skomentował libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - Piotr Gacek.

Czy spodziewaliście się, że „wojna” z Politechniką zakończy się w trzech bitwach?

Piotr Gacek: Bardzo chcieliśmy, żeby tak było. Nastawialiśmy się bardzo bojowo do tego spotkania, co było widać na parkiecie. Dominowaliśmy praktycznie w każdym elemencie. Cieszy, że wróciliśmy do naszej gry, do naszego stylu, który prezentowaliśmy pierwszego dnia w Kędzierzynie. Drugiego dnia Politechnika zagrała znacznie lepiej, troszeczkę spuściliśmy z tonu. W sumie bardzo dobrze, że tak się stało, bo po dwóch gładko wygranych meczach w Kędzierzynie, dziś mogłoby tu być różnie, a tak wiedzieliśmy, że Politechnikę stać na dobrą grę i przygotowaliśmy się na to, dlatego w dniu dzisiejszym tak to wyglądało. Mimo że byliśmy dobrze przygotowani fizycznie, dobrze też przygotowaliśmy się mentalnie do tego spotkania.

Jak ocenia pan poziom dzisiejszej rywalizacji? Czy był on adekwatny do rangi?Tutaj wszystko zeszło na drugi plan. Jeśli chodzi o rangę spotkania, na pewno była bardzo duża. Jest to awans do półfinału. Poziom zostawmy z boku. Wydaje mi się, że nasz był dobry, ale zespół z Warszawy zagrał dziś słabsze spotkanie.

Który element, pana zdaniem, sprawił, że dziś zeszliście z parkietu zwycięsko?

Myślę, że każdy element był ważny. Na pewno dobrze zagraliśmy dziś zagrywką. Rywale nie robili nam szkody w tym elemencie, dlatego też tak to wyglądało. Bardzo dobrze graliśmy na pierwszej piłce po przyjęciu. Rywale nie mogli nas zatrzymać. Mieliśmy świetnie dograną piłkę do siatki. Guma (Paweł Zagumny – przyp. red.) czy Grzesiek (Grzegorz Pilarz – przyp. red.) w ostatniej partii bardzo dobrze rozgrywali, dużo łatwiej się gra wtedy.

W półfinale prawdopodobnie zmierzycie się z Jastrzębskim Węglem. Czy cieszycie się z takiego scenariusza, czy mieliście nadzieję trafić na kogoś innego?

Myślę, że na poziomie półfinałów z każdym rywalem będzie grało się bardzo trudno. Każdy chce być w ścisłym finale, walczyć o mistrzostwo Polski. My chcemy zdobyć mistrzostwo Polski, a żeby to zrobić, musimy pokonać zespół, który stanie po drugiej stronie siatki. Na razie wygląda na to, że będzie to Jastrzębie, ale poczekamy, zobaczymy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved