Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Przewaga była po naszej stronie

Michał Ruciak: Przewaga była po naszej stronie

fot. Cezary Makarewicz

Po trzech spotkaniach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z AZS Politechniką Warszawską znamy już drugiego półfinalistę PlusLigi.  - Wierzyliśmy w to, że możemy awansować, zakończyć rywalizację w trzech spotkaniach - mówił  Michał Ruciak.

Od początku rywalizacji w fazie play-off to podopieczni Daniela Castellaniego byli górą. W Kędzierzynie-Koźlu wygrali oba mecze, odpowiednio 3:0 i 3:2. Dziś w Warszawie przypieczętowali swój awans do kolejnego etapu walki o mistrzostwo Polski. Na Torwarze przyjezdni zdominowali przeciwnika w drugiej i trzeciej odsłonie. – Na pewno tutaj była przewaga po naszej stronie, tak jak i w pierwszym meczu. Zagrywka i przyjęcie – te dwa elementy w dużej mierze działały na korzyść naszego zespołu. Dzięki temu grało nam się zdecydowanie łatwiej – skomentował przyjmujący ZAKSY – Michał Ruciak. Zawodnik dodał także, że stuprocentowo w awans uwierzył dopiero po zakończeniu ostatniej akcji.

Na twarzach zawodników z Kędzierzyna-Koźla od początku dzisiejszej rywalizacji widoczne było ogromne skupienie przy każdej akcji. Siatkarze często podkreślają, że zmierzenie się z teoretycznie słabszym przeciwnikiem wymaga przeważnie dużej dawki motywacji. Po meczu Michał Ruciak stwierdził jednak, że do każdego spotkania drużyna podchodzi z takim samym nastawieniem: – Do każdego meczu podchodzimy na maksimum skoncentrowania i nikt tutaj nie odpuszcza.

Przed nami kolejne spotkania fazy play-off. Wiadomo już, że w półfinale ZAKSA zmierzy się z Effectorem Kielce lub Jastrzębskim Węglem. Aktualnie szala zwycięstwa w rywalizacji owych drużyn przechyla się na stronę podopiecznych Lorenzo Bernardiego. Ruciak, zapytany o ewentualność walki przeciwko zespołowi z Jastrzębia-Zdroju, odpowiedział: – Nie kalkulowaliśmy. Tak wyszło z ustawienia „drabinki” i tak będziemy grali.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved