Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Skrzypkowski: Gramy o całą pulę

Kamil Skrzypkowski: Gramy o całą pulę

fot. archiwum

Siatkarze Ślepska Suwałki zagrają w sobotę na wyjeździe z rywalizującą z nimi o fazę play-off Stalą Nysa. - Ta z drużyn, która będzie mocniej zagrywać i lepiej przyjmować, zwycięży - uważa Kamil Skrzypkowski, przyjmujący suwalskiego zespołu.

Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej zarówno Ślepsk, jak i Stal zgromadziły w rozgrywkach po 26 punktów i w tabeli plasują się obok siebie, na siódmym i ósmym miejscu. Tylko czołowa ósemka awansuje do fazy play-off, a aspirują do niej jeszcze drużyny zajmujące teraz pozycje 9-10: Kęczanin i Jadar Siedlce. Z tym pierwszym zespołem Ślepsk wygrał w poprzedniej kolejce po tie-breaku. Czy podobny rezultat w wyjazdowym spotkaniu ze Stalą Nysa zadowoliłby suwalskiego przyjmującego Kamila Skrzypkowskiego?

Gramy o całą pulę – odpowiada 26-letni siatkarz. – Do każdego meczu tak podchodzimy. Ale jedziemy na trudny teren. Hala, w której gra Stal, jest specyficzna, niska, więc wygra zespół, który będzie dysponował mocną zagrywką i lepszym przyjęciem. Jestem pewny, że gospodarze rzucą się na nas, zagrywając ze wszystkich sił. Musimy się obronić i w ten sam sposób im odpowiedzieć. Wierzę, że będzie dobrze.

Rozgrywki I ligi siatkarzy są w tym sezonie bardzo wyrównane. Po osiemnastu kolejkach drużyny z miejsc 6. i 10. oddziela jedynie sześć punktów.Nie będę obstawiał, na którym miejscu zakończymy rundę zasadniczą – mówi przyjmujący Ślepska. – Chciałbym, żeby było ono jak najwyższe. Może być tak, że po dwóch następnych spotkaniach znajdziemy się na piątej pozycji w tabeli, ale porażki mogą nas też zepchnąć niżej, niż jesteśmy teraz. Liga jest ciekawa i moim zdaniem to dobrze, że do ostatniej kolejki nie wyjaśni się kolejność drużyn w tabeli.

*Cały tekst na łamach Gazety Wyborczej Białystok.

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved