Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Zaremba: Poziom ligi się nie obniżył

Jan Zaremba: Poziom ligi się nie obniżył

fot. archiwum

Rozgrywki w PlusLidze oraz ORLEN Lidze wchodzą w decydującą fazę. Włodarze PLPS-u myślą o kolejnym sezonie. - Zakładamy, że bardzo dobrze byłoby, gdyby w przyszłym sezonie PlusLiga zwiększyła się do 12 drużyn - powiedział Jan Zaremba, wiceprezes PLPS.

Według wiceprezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej obecny sezon jest najlepszy, mimo że jeszcze się nie skończył. Jan Zaremba uważa, że przyczyniło się do tego zamknięcie PlusLigi. – To drugi sezon, w którym liga funkcjonuje na nowych zasadach, jeśli chodzi o jej skład. Jak się okazało, reforma, powodująca, że nikt nie spada, nie obniżyła poziomu, a wręcz zaostrzyła rywalizację, co sprawia, że sezon jest bardzo ciekawy. Proszę spojrzeć na ostatnie lata. Na parę kolejek przed końcem rundy zasadniczej wiedzieliśmy, kto jakie miejsca zajmie. Teraz walka o miejsca toczyła się niemal do ostatniej kolejki – zauważył wiceprezes. Plusem zamknięcia ligi jest ogrywanie się młodych zawodników. – Kiedyś młody, perspektywiczny zawodnik przychodził do mocnego klubu i ciągle siedział na ławce. Teraz w takich klubach jak Olsztyn czy Częstochowa grają młodzi zawodnicy, dzięki czemu na szeroką wodę wypłynęli tacy siatkarze, jak chociażby Bartosz Krzysiek czy Grzegorz Bociek. Mam nadzieję, że w kolejnych sezonach poznamy następnych utalentowanych siatkarzy – dodał Zaremba.

Akces do PlusLigi zgłosiły zespoły z Radomia, Bielska-Białej, Wyszkowa i Lubina. – Na razie nic nie można zrobić, ponieważ jednym z warunków jest awans do półfinału I ligi. Na razie wysłaliśmy do nich pisma z zapytaniami. Chodzi o informacje finansowe odnośnie braku zaległości względem zawodników czy trenerów. Chcemy, aby wstępnie przedstawili swój plan, a więc odpowiednią halę, przypuszczalny budżet czy informację, skąd zamierzają wziąć zawodników do drużyny Młodej Ligi, bo to też jest wymóg. Na razie to luźne informacje. Na poważnie zaczniemy rozmawiać po ich awansie do czwórki – wyjaśnił Zaremba. Jednak wiceprezes nie ukrywa, że chciałby zwiększyć liczbę drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej do 12, a nawet 14. – Zakładamy, że bardzo dobrze byłoby, gdyby w przyszłym sezonie PlusLiga zwiększyła się do 12 drużyn. Gdyby jednak wszystkie zainteresowane zespoły chciały dalej grać, to liga składająca się z 14 drużyn jest możliwa – ujawnił wiceprezes PLPS.

Zaremba chciałby, żeby również żeńska siatkówka stała się bardziej profesjonalna. – Patrząc na obecny poziom, można powiedzieć, że żeńska ekstraklasa jest mniej więcej tam, gdzie męska była w 2004 i 2005 roku. Z nazwy jest już profesjonalna, ale to dopiero kwestia od kilku sezonów. To ciągle się jeszcze kształtuje. Tutaj ciągle obowiązuje zasada awansu z I ligi i wchodzą coraz mocniejsze zespoły. Legionowo w tym sezonie pokazało się z bardzo dobrej strony, zarówno organizacyjnie, jak i marketingowo. Potrzeba około 4-5 lat, aby to wszystko się wykrystalizowało. Musimy być cierpliwi – zakończył Jan Zaremba.*rozmawiał Jakub Bochenek (Przegląd Sportowy)
*więcej w serwisie sports.pl

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved