Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Stawiam na Resovię

Jan Such: Stawiam na Resovię

fot. archiwum

- Już w ubiegłym roku przewidziałem, że nastąpi w nim początek końca wielkiej Skry. Nie pomyliłem się - przyznał Jan Such. Były trener zespołu z Podpromia uważa, że walkę o złoty medal mistrzostw Polski stoczą ze sobą Resovia i ZAKSA.

Skra Bełchatów przegrała z Resovią dwa starcia w ćwierćfinale walki mistrzostw Polski. Jeśli rzeszowianie w niedzielę wygrają kolejny mecz, to właśnie oni staną przed szansą na obronę wydartemu rok temu Skrze mistrzostwa kraju. Jan Such uważa, że ekipa z Podkarpacia może już w trzecim meczu zagwarantować udział półfinale. – Stawiam, że mimo ogromnego oporu Skry, resoviacy dobiją bełchatowian już w trzecim meczu. Gdyby Wlazły, Winiarski, który jest bez formy, w ciągu kilku dni poprawili swoją dyspozycję, to pozostaje jeszcze czwarte spotkanie, trudniejsze, bo gospodarze dodaliby sobie wiary – przyznał trener, który wprowadził Resovię do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Such liczy, że pomimo kliku wpadek z fazy zasadniczej, w najważniejszych meczach sezonu rzeszowianom uda się uniknąć kłopotów. – Drużyna z Rzeszowa gra coraz lepiej, znakomicie spisuje się Olieg Achrem, bardzo dobrze uzupełniają się Jochen Schoeps i Zbigniew Bartman, który – co ważne – nie obraził się, że nie wyszedł w pierwszym składzie – dał fantastyczną zmianę w drugim meczu i sam praktycznie rozstrzygnął piątego seta – ocenił szkoleniowiec na łamach podkarpackich Nowin, nawiązując do drugiego meczu Resovii ze Skrą, w którym według opinii wieli ekspertów wchodzący z ławki rezerwowych Zbigniew Bartman był jednym z największych bohaterów swojej drużyny.

Na zwycięzcę starcia Skra-Resovia czeka już Delecta Bydgoszcz, która zdecydowanie pokonała Trefla Gdańsk. Lider fazy zasadniczej wydaje się być trudnym przeciwnikiem, co w tym sezonie udowodnił już niejednokrotnie. Jan Such uważa jednak, że bydgoszczanom nie uda się wedrzeć do finału mistrzostw Polski. – Rzeszowski zespół daje sobie z nią radę i w finale – tak jak przewidziałem to przed sezonem – spotkają się Resovia i ZAKSA – ocenił. 

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved