Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: ZAKSA szybko wybiła nam siatkówkę z głowy

Jakub Bednaruk: ZAKSA szybko wybiła nam siatkówkę z głowy

fot. Cezary Makarewicz

ZAKSA w trzecim spotkaniu fazy play-off pewnie pokonała AZS Politechnikę Warszawską. - Trafiliśmy na najlepszy aktualnie zespół w Polsce, jest to główny kandydat do mistrzostwa - komplementował rywala Jakub Bednaruk, trener AZS-u.

Trzecie spotkanie pierwszej rundy play-off pomiędzy AZS Politechniką Warszawską i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zakończyło się trzysetową wygraną kędzierzynian. Praktycznie całe spotkanie przebiegało pod dyktando przyjezdnej drużyny, o czym na pomeczowej konferencji mówili przedstawiciele obydwu zespołów. – Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobre spotkanie, począwszy od zagrywki, bardzo dobrze w przyjęciu. Kontrolowaliśmy praktycznie cały mecz, także myślę, że zasłużenie awansowaliśmy do następnej rundy – cieszył się Paweł Zagumny, kapitan ZAKSY.

Również Daniel Castellani nie krył radości z faktu, że jego podopieczni zakończyli już ćwierćfinałową rywalizację. – Jestem bardzo zadowolony, ponieważ awansowaliśmy do półfinału. Myślę, że dzisiaj zagraliśmy bardzo dobry mecz, dobrze zagrywaliśmy, czy to agresywnie, czy mocno, czy taktycznie, także w pierwszej akcji zagraliśmy bardzo dobrze. Jestem zadowolony także dlatego, że ci, którzy wchodzili na zmiany, zagrali na bardzo dobrym poziomie – chwalił postawę zmienników argentyński szkoleniowiec.

O wysokim poziomie gry kędzierzynian mówił też sporo Krzysztof Wierzbowski, kapitan AZS-u. – Rywale zagrali fantastyczne spotkanie, w żadnym elemencie nie byli słabi, na skrzydłach, w przyjęciu, naprawdę zagrali rewelacyjny mecz. My bardzo chcieliśmy, mieliśmy ogromną wiarę w to, że powalczymy w tym dzisiejszym meczu, po tym spotkaniu w zeszłym tygodniu, gdzie udało nam się nawiązać walkę. Niestety, szybko zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Dali nam jedną szansę, nie wykorzystaliśmy jej, a z takim zespołem drugiej się nie dostanie – żałował przyjmujący akademików.Oczywiście gratuluję Kędzierzynowi, bo dzisiaj nam wybił szybko siatkówkę z głowy – zaczął swą wypowiedź Jakub Bednaruk, trener Politechniki. – Na pewno nie można nam zarzucić, że nie próbowaliśmy walczyć, ale każda nasza próba była szybciutko kontrowana i nie mieliśmy argumentów. Kędzierzyn od początku do końca kontrolował mecz i nie mieliśmy się nawet o co zaczepić. Prawda jest taka, że dzisiaj pokazali różnicę pomiędzy naszymi zespołami. Bednaruk wspomniał również o zmarnowanej tydzień temu szansie, kiedy to Politechnika miała w drugim meczu okazję na wygranie z ZAKSĄ, bo prowadziła już 2:1 w setach. – Mieliśmy jedną szansę na 3:1 w Kędzierzynie, tej szansy nie wykorzystaliśmy, drugiej Kędzierzyn już nam nie dał. Jeżeli się gra przeciwko zespołowi, który atakuje na poziomie 92% po dobrym przyjęciu, to nie ma na świecie zespołu, który mógłby się przeciwstawić. Ja cały czas powtarzam i teraz jestem jeszcze bardziej utwierdzony w tym, co powiedziałem przed play-off – trafiliśmy na najlepszy aktualnie zespół w Polsce, jest to główny kandydat do mistrzostwa Polski, grał najlepiej i najlepszą, najładniejszą dla oka siatkówkę, aż ja dzisiaj, jako przegrywający mecz, patrzyłem z podziwem, że ZAKSA gra tak dobrze i to w każdym elemencie. Nie mieliśmy argumentów, ale teraz Kędzierzyn gra o mistrzostwo Polski, a dla nas mistrzostwem Polski jest piąte miejsce i o to będziemy się bić – zapowiedział trener warszawskiego zespołu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved