Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: AZS Politechnika wygrała z Perłą, awansując na 2. miejsce

II liga K: AZS Politechnika wygrała z Perłą, awansując na 2. miejsce

Siatkarki stołecznej Politechniki odniosły dziewiąte z rzędu zwycięstwo na ligowych parkietach. Tym razem podopieczne Roberta Strzałkowskiego wygrały 3:1 z Perłą Złotokłos, awansując na 2. miejsce w tabeli II ligi grupy 3.

Pierwszy set to świetna gra Politechniki we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Skuteczna walka na siatce w wykonaniu Małgorzaty Zaciek oraz środkowej Moniki Scecewicz pozwoliły zbudować gospodyniom bardzo wysoką przewagę. Trener Perły, Krzysztof Duszczyk, próbował jeszcze ratować sytuację, biorąc przerwy, ale przy stanie 18:8 dla Politechniki niewiele mógł wskórać. „Inżynierki” bardzo pewnie pokonały przeciwniczki 25:12.

Druga partia to metamorfoza warszawianek. Po błędach w przyjęciu oraz w ataku, Perła wyszła na prowadzenie 6:2. Jednak po chwili na tablicy wyników widniał remis 9:9. Niewiele jednak się zmieniło w postawie siatkarek Politechniki. Co rusz na dwupunktowe prowadzenie wychodziła Perła. W końcówce „inżynierkom” ponownie udało się zremisować 23:23, ale to ostatecznie podopieczne Krzysztofa Duszczyka wygrały dwie kolejne piłki.

Trzecia odsłona to gra punkt za punkt do stanu 10:9 dla stołecznych. Później na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Po serii udanych zagrywek Magdaleny Sibigi AZS Politechnika wyszedł na prowadzenie 15:10. Świetny fragment gry miała Marta Gurtowska, która raz za razem punktowała ze środka siatki. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla warszawianek.

Ostania partia była bardzo wyrównana niemal do końca seta. Problemy z przyjęciem i tym samym brak skutecznego ataku w wykonaniu stołecznego zespołu pozwoliły wyjść na prowadzenie 24:23 Perle Złotokłos. Jednak w samej końcówce więcej „zimnej krwi” zachowały zawodniczki Politechniki i po skutecznym bloku Moniki Scecewicz mogły się cieszyć z wygranej.

Pierwsza partia wyszła nam bardzo dobrze i chyba zbyt gładko. Drużyna nieco się rozluźniła i stąd późniejsze kłopoty. Zagraliśmy niezły mecz i biorąc pod uwagę, że jesteśmy w cięższym treningu, cieszymy się z wygranej. Nieco obawiałem się tego spotkania, bo Perła to zdecydowanie bardziej doświadczony zespół w porównaniu do mich zawodniczek. Najważniejsze spotkania jednak dopiero przed nami i będzie tylko trudniej. Od poniedziałku będziemy kontynuowali nasze przygotowania – powiedział po meczu trener Robert Strzałkowski.

Imtech AZS Politechnika Warszawska dzięki wygranej oraz przy porażce ŁKS Łódź z AZS LSW awansowała na drugie miejsce w tabeli. Pierwszą pozycję zagwarantowały sobie na kolejkę przed końcem siatkarki Lingwistycznej Szkoły Wyższej.

Imtech AZS Politechnika Warszawska – LKS Perła Złotokłos 3:1
(25:12, 23:25, 25:20, 25:23)