Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kęczanin Kęty przerywa zwycięską serię Campera Wyszków

I liga M: Kęczanin Kęty przerywa zwycięską serię Campera Wyszków

Po wygranej z liderem zaplecza siatkarskiej ekstraklasy siatkarze z Wyszkowa do spotkania w Kętach przystępowali w roli faworyta. Ambicje wyszkowian zweryfikowali podopieczni Marka Błasiaka, wygrywając 3:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, po skutecznym ataku Wawrzyńczyka prowadząc 1:0. Nie był to jednak początek budowania przewagi przez zespół z Kęt, kolejne akcje to wyrównana walka obfitująca w wymiany punkt za punkt. Na tym etapie meczu efektywne zagrania przeplatały niewymuszone błędy własne popełniane po obu stronach siatki. Pewne zagrania w bloku siatkarzy Kęczanina i as serwisowy Macieja Fijałka odmieniły sytuację i jeszcze w początkowej fazie seta podopieczni Marka Błasiaka prowadzili 9:6. Taki stan rzeczy nie utrzymywał się długo, podejmowane przez wyszkowian próby niwelowania dystansu dość szybko przyniosły oczekiwane efekty. I tak, po ataku ze środka Dariusza Szulika przyjezdni zmniejszyli straty do jednego „oczka" (11:12). Kiedy kęczanie odzyskali trzypunktowe prowadzenie, wydawało się, że sytuacja utrzyma się do końca tej części meczu (16:13). Wkradająca się w szeregi gospodarzy nerwowość ponownie pozwoliła podopiecznym Jana Sucha przybliżyć się do rywali (18:19). Ostatecznie przyjezdni nie zdołali „dogonić" przeciwnika, partię efektownym atakiem zakończył Stanisław Wawrzyńczyk (25:23).

Podenerwowani porażką podopieczni Jana Sucha odsłonę drugą rozpoczęli z wysokiego „C". Efektywne ataki Pruskiego i Świrydowicza na środku siatki przeplatały mnożące się po stronie kęczan niewymuszone błędy własne, co sprzyjało budowaniu dystansu punktowego (1:4). Po przerwie, o którą poprosił trener Błasiak, sytuacja na boisku uległa odmianie, gospodarze systematycznie odrabiali straty, stając przed szansą doprowadzenia do remisu (7:8). Na tym etapie meczu niezawodny był jednak blok przyjezdnych, stanowiący dla siatkarzy z Kęt ścianę nie do przejścia. Tym samym z jednego oczka różnicy dystans dzielący obie ekipy zwiększył się do czterech punktów (11:15). Podobnie jak w odsłonie inaugurującej, dość szybko okazało się, że nawet znaczne prowadzenie w połowie seta nie może być gwarantem sukcesu. Kęczanie nie rezygnując podjęli kolejne próby ratowania tej partii, w decydującej fazie seta Camper prowadził 22:21. Gospodarze nie wykorzystali szansy, od tego stanu kolejne oczka na swoim koncie zapisywali już tylko goście, wygrywając 25:21.

Wyrównana walka z wymianami punkt za punkt rozpoczęła partię trzecią. Taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu 8:7, następnie sygnał do ataku swoim kolegom z zespołu dał Jonasz Biegun. Problemy w przyjęciu gości oraz efektywna gra na siatce podopiecznych trenera Błasiaka znalazły swoje odzwierciedlenie na tablicy wyników. Także w tej partii powtórzył się scenariusz z odsłon poprzedzających, mimo że kęczanie prowadzili już 18:13, pozwolili rywalom odrobić straty (19:19). Emocjonującą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Kęt, wygrywając 25:21 i obejmując prowadzenie w całym meczu 2:1.

Odsłona czwarta, i jak się później okazało – ostatnia, była najbardziej wyrównanym setem w spotkaniu. Praktycznie od pierwszej do ostatniej akcji obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Efektowne zagrania atakujących po obu stronach siatki przeplatały skuteczne bloki, a ewentualne oczka oddawane przeciwnikom po błędach własnych stanowiły jedynie pojedyncze akcje. Pierwszą większą, bo dwupunktową, przewagę goście objęli dopiero przy stanie 13:11, po autowym zagraniu Jonasza Bieguna. Kęczanie równie szybko odbudowali swoją grę, dotrzymując kroku rywalom (14:14, 19:19, 21:21). Decydująca część meczu to już popis gry podopiecznych trenera Błasiaka, spotkanie zakończył punktowy blok Kęczanina (25:22).

UMKS Kęczanin Kęty – KS Camper Wyszków 3:1
(25:23, 21:25, 25:21, 25:22)

Kęczanin: Fijałek, Błasiak, Mysera, Wawrzyńczyk, Pietraszko, Walczykowski, Mierzejewski (libero) oraz Kapuśniak, Kubica, Biegun, Wawrzyniak i Gaweł
Camper: Zrajkowski, Zalewski, Świdyrowicz, Ł. Kaczorowski, Wójcik, Szulik, Obrębski (libero) oraz Kozłowski, Główczyński, Woroniecki, Knasiecki i Pruski