Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Czarni Radom zgodnie z planem

I liga M: Czarni Radom zgodnie z planem

Nie było niespodzianki w meczu pomiędzy AZS UAM Poznań a Czarnymi Radom. Goście z Mazowsza odnieśli pewne, trzysetowe zwycięstwo nad niżej notowanym rywalem. Mimo  starań, poznaniacy w żadnej z trzech partii nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki.

Mecz minimalnie lepiej rozpoczęli goście, którzy po początkowych akcjach granych punkt za punkt, po błędzie gospodarzy wyszli na czteropunktowe prowadzenie (9:5). Poznaniacy nie dali jednak za wygraną i dzięki dobrej grze środkowego Adama Józefczaka, a także punktowemu blokowi Michała Bukowskiego na Jakubie Wachniku, zniwelowali przewagę radomian do jednego oczka (14:13). Goście, czując oddech rywali na karku, ponownie odskoczyli akademikom na cztery punkty (17:13). Nie trwało to jednak długo. U gospodarzy skutecznie zafunkcjonował blok, nie pozwalając przedrzeć się na drugą stronę siatki Robertowi Pryglowi i Jakubowi Radomskiemu. Poznaniacy znów tracili tylko jeden punkt (18:19). Jednak końcówka tego seta należała do Czarnych. W ataku nie mylili się radomscy przyjmujący. Nie błysnął natomiast zawodnik gości, Martin Vlk, który najpierw został zablokowany, a następnie posłał piłkę na aut. Ostatni punkt w tym secie zdobył Maciej Kałasz, uniemożliwiając atak Tomaszowi Ruteckiemu. Pierwsza odsłona padła łupem gości 25:20.

W drugim secie poznaniacy od początku mieli problemy ze złapaniem rytmu gry. Seria nieudanych zagrań AZS-u i kilka dobrych akcji po stronie gości sprawiły, że akademicy przegrywali już 1:6. Gospodarze nie byli w stanie zatrzymać świetnie dysponowanych siatkarzy z Radomia, sami popełniając mnóstwo niewymuszonych błędów. Na skrzydłach brylowali Jakub Wachnik wraz z Robertem Pryglem, swoją cegiełkę dołożył także Bartłomiej Grzechnik, który uprzykrzał życie gospodarzom na środku siatki. Akademicy przegrywali już dziesięcioma punktami (6:16) i nie zanosiło się na to, aby ich gra miała wyglądać lepiej. Co prawda, pojawienie się na parkiecie Mateusza Mędrzyka wniosło nieco ożywienia w szeregi gospodarzy, było już jednak za późno na walkę w tym secie. Błąd zagrywki po stronie poznaniaków dał drużynie z Radomia dwudziesty piąty punkt i prowadzenie 2:0.

Gra gospodarzy nie wyglądała lepiej w trzeciej i zarazem ostatniej partii tego spotkania. Początek seta był bliźniaczo podobny do poprzedniego. Świetna gra Krzysztofa Ferka, który zastąpił na ataku Roberta Prygla i seria własnych błędów akademików dały Czarnym prowadzenie 6:1. Bardzo dobrze dysponowani przyjezdni nie pozwolili rozwinąć skrzydeł gospodarzom, w ataku raz po raz mylił się Mateusz Mędrzyk. Wysokie prowadzenie sprawiło, że pomimo gry punkt za punkt w środkowej fazie seta, Czarni mogli grać spokojnie. Spokój przeszedł jednak w rozprężenie i po udanych akcjach Vlk’a i Ruteckiego, gospodarze tracili już tylko dwa punkty (14:16). Nie potrafili jednak wykorzystać słabszego momentu gry gości, a Czarni widząc, że AZS łapie wiatr w żagle, zaczęli grać skuteczniej. Atomowe ataki Ferka i Wachnika oraz autowe zagrania Pachlińskiego i Vlk’a, wywindowały Czarnych na prowadzenie 21:14. Gospodarzom udało się zdobyć cztery punkty z rzędu, niwelując straty do trzech oczek, nie byli już jednak w stanie zatrzymać przyjezdnych. Na skrzydłach ponownie dali o sobie znać Wachnik z Ferkiem, kończąc trzecią odsłonę wynikiem 25:20. Tym samym akademicy musieli uznać wyższość siatkarzy z Radomia, którzy w całym meczu nie stracili seta.

AZS UAM Poznań – RCS Czarni Radom 0:3
(20:25, 13:25, 20:25)

MVP: Bartłomiej Grzechnik

AZS Poznań: Walendzik, Schulz, Pachliński, Wlk, Bukowski, Józefczak, Mischke (libero) oraz Rutecki, Makowski, Lisiecki i Mędrzyk
RCS Czarni Radom: Neroj, Wachnik, Radomski, Prygiel, Kałasz, Grzechnik, Filipowicz (libero) oraz Gonciarz, Ferek, Gutkowski i Ostrowski