Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wiślaczki przełamały się w Sosnowcu

I liga K: Wiślaczki przełamały się w Sosnowcu

W kolejnym ligowym spotkaniu uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca nie sprostały swoim przeciwniczkom z Krakowa. Podopieczne Marcina Wojtowicza gładko rozprawiły się z mniej doświadczonymi zawodniczkami w czterech setach.

Początek spotkania nie zapowiadał końcowego wyniku tej sosnowiecko- krakowskiej potyczki. Po pierwszym gwizdku sędziego uczennice z Sosnowca chciały zaskoczyć przeciwniczki silną zagrywką. Do stanu 4:4 mecz toczył się punkt za punkt, potem coraz częściej pojawiać się zaczęły błędy własne po stronie zespołu Andrzeja Pecia. Skuteczna zaś gra na siatce i punktowe ataki ze skrzydeł w wykonaniu Magdaleny Jagodzińskiej i Sandry Biernatek pozwoliły podopiecznym Marcina Wojtowicza uzyskać bezpieczną przewagę. Przy stanie 4:9 trener gospodyń desygnował do gry zmienniczki. Za Natalię Strózik i Aleksandrę Mikołajewską wprowadził do gry Ewelinę Tobiasz i Zuzannę Pieczkę. Podwójna zmiana i czas o jaki poprosił Andrzej Peć nie zmieniły obrazu gry, kilkupunktową przewagę zawodniczki z Krakowa utrzymały do końca seta. Dwudziesty czwarty punkt asem serwisowym zdobyła Adrianna Szady, a partię zakończyła sosnowiecka uczennica Zuzanna Pieczka autową zagrywką. Siatkarki Wisły Kraków pierwszą partię zwyciężyły przewagą sześciu oczek.

Drugi set miał zupełnie inny przebieg gry. Zawodniczki prowadzone przez Andrzeja Pecia partię rozpoczęły od skutecznego bloku w wykonaniu Agnieszki Kąkolewskiej. Do stanu 8:8 druga odsłona toczyła się punkt za punkt. Poprawna gra blokiem w wykonaniu sosnowiczanek pozwoliła odskoczyć na trzy oczka. Przy stanie 12:9 trener Wojtowicz poprosił o pierwszą przerwę na żądanie. Przerwa nie wybiła z rytmu gospodyń, które coraz lepiej spisywały się na przyjęciu i skrupulatnie powiększały swoją przewagę. Po reprymendzie, jakiej udzielił na drugiej przerwie swoim zawodniczkom Marcin Wojtowicz, wiślaczki niwelowały straty, by doprowadzić do remisu po 23, następnie po 24. Setową piłkę atomowym atakiem ustrzeliła Aleksandra Wójcik, a ostatni, dwudziesty szósty punkt sosnowiczanki zdobyły po błędzie w ataku wprowadzonej do gry Miroslawy Kijakowej. Set zakończył się wynikiem 26:24.

Trzecia partia do stanu 10:10 była obrazem wyrównanej, nie pozbawionej błędów własnych walki punkt za punkt. Silna zagrywka w wykonaniu Aleksandry Lipiec pozwoliła uczennicom z Sosnowca uzyskać kolejne dwa punkty przewagi. To było jednak wszystko, na co było stać podopieczne Andrzeja Pecia w trzeciej partii. Znakomicie w tej drugiej części trzeciej odsłony spisywała się Miroslawa Kijakowa. Krakowianki mając setową piłkę prowadziły siedmioma oczkami, by kolejne cztery piłki oddać gospodyniom. Partię do dwudziestu jeden zakończyła prosto z zagrywki Ewa Śliwińska.

By zostać w grze, sosnowiczanki musiały wygrać kolejną partię. Set od samego początku nie układał się po ich myśli. Krakowianki z minuty na minutę powiększały przewagę. Przy słabej postawie swoich zawodniczek, trener Andrzej Peć poprosił o pierwszą przerwę na żądanie już przy stanie 3:4. Po przerwie gospodynie skutecznie zablokowały Dominikę Nowakowską i doprowadziły do remisu. Jak się potem okazało, był to jedyny remis w ostatniej partii. Po kolejnym skutecznym ataku Miroslawy Kijakowej oraz Magdy Żochowskiej siatkarki z grodu Kraka prowadziły czterema oczkami 10:6. W tym momencie trener sosnowiczanek wykorzystał drugi czas. Po przerwie, pomimo dobrej gry sosnowieckiej libero, gdzie na pozycji tej w dniu dzisiejszym wystąpiła wyjątkowo Martyna Grajber, krakowianki powiększały zdobycze punktowe, by zakończyć kolejną i ostatnią partię do szesnastu, a cały mecz 3:1.

SMS PZPS I Sosnowiec – AGH Galeo Wisła Kraków 1:3
(19:25, 26:24, 21:25, 16:25)

SMS Sosnowiec: Szymańska, Twardowska, Wójcik, Mikołajewska, Strózik, Kąkolewska, Grajber (libero) oraz Tobiasz i Pieczka
Wisła Kraków: Biernatek, Jagodzińska, Nowakowska, Pytel, Śliwińska, Szady, Guzikiewicz (libero) oraz Kijakowa i Żochowska