Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Dębiec: Dorośliśmy do tego, aby awansować do czwórki

Michał Dębiec: Dorośliśmy do tego, aby awansować do czwórki

fot. archiwum

- W trudach, w męczarniach, ale wszystko wypracowaliśmy sobie naszą ciężką pracą - mówił po trzecim meczu z Lotosem Treflem Gdańsk libero Delecty Bydgoszcz, Michał Dębiec. Bydgoszczanie środową wygraną przypieczętowali awans do półfinału.

Przede wszystkim gratuluję historycznego awansu do półfinału w wykonaniu Delecty. Spodziewaliście się, że rywalizacja z Treflem Gdańsk zakończy się tak szybko, że nie stracicie nawet seta?

Michał Dębiec: Cała rywalizacja zakończyła się w trzech meczach, ale były one bardzo ciężkie. Trefl jest zespołem na tyle klasowym, że gra naprawdę bardzo dobrze. My byliśmy dzisiaj skoncentrowani i pewni swoich umiejętności. Pokazaliśmy to na boisku i zasłużenie wygraliśmy.

Dla was na pewno ważne było to, aby zakończyć rywalizację, bo potem musielibyście wracać tutaj jeszcze raz, a przed wami daleka droga do Ufy, mogłyby się też pojawić problemy natury logistycznej.– Nie myśleliśmy tak o tym. Chcieliśmy zakończyć, żeby mieć więcej czasu na przygotowanie się do kolejnych meczów. Tych spotkań będzie jeszcze sporo, teraz właśnie czeka nas wyjazd do Ufy, który będzie bardzo męczący. Chcieliśmy zachować jak najwięcej sił. Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy na gorący teren, do dobrego zespołu, dlatego byliśmy bardzo skoncentrowani i pewni siebie.

Zgodzisz się z opinią, że to właśnie ta koncentracja była kluczem do sukcesu? Widać było, że popełnialiście mało własnych błędów.

– Tak. Na odprawie skupialiśmy się na tym, żeby popełniać jak najmniej własnych błędów. Miało to przełożenie na wynik. W pierwszym secie popełniliśmy ich pięć, Trefl jedenaście, a set się skończył wynikiem 25:21, także te błędy gdzieś potem miały swoje odbicie.

Udało wam się także utrzymać dość dobre przyjęcie i dzięki temu Michał Masny mógł, mówiąc potocznie, pobawić się na siatce.

– To jest właśnie nasza dobra strona, że jeżeli my dobrze przyjmiemy, to Michał potem może sobie poradzić i uruchomić wszystkie nasze atuty w ataku. Robił to bardzo dobrze i wszystko funkcjonowało, jak powinno.

Można powiedzieć, że wy jako klub, jako zespół dojrzewaliście do tego sukcesu. W ostatnich sezonach byliście blisko czołówki, a teraz już do niej należycie…

– Tak. To jest zasługa prezesa i całego sztabu, że nie robili nic na szybko, tylko wszystko po kolei. W trudach, w męczarniach, ale wszystko wypracowaliśmy sobie naszą ciężką pracą i myślę, że w końcu przyszedł czas na to, że dorośliśmy do tego, aby awansować do czwórki i bardzo się z tego cieszymy.

Teraz możecie koncentrować się na meczu z Ufą. Nazwiska takie jak Falasca czy Vissotto robią wrażenie, ale na pewno jest to zespół, z którym można powalczyć.

– Oczywiście, że można z nimi walczyć. Jedziemy tam po walkę i nastawiamy się na ciężki bój, a jeżeli się uda wygrać, to będziemy się bardzo cieszyć. Chcemy przede wszystkim zdobywać doświadczenie w takich meczach, przeciwko takim zawodnikom. Ja osobiście się bardzo cieszę, że będę miał możliwość zagrać przeciwko takim siatkarzom. Jadę tam zdobywać doświadczenie i na pewno z nastawieniem, że będziemy walczyć o zwycięstwo.

Na pewno pozytywne jest to, że ewentualnego „złotego seta” zagracie u siebie, w Łuczniczce.

– Na razie szykujemy się na mecz w Ufie, a dopiero potem będziemy myśleć o meczu rewanżowym. Jak wygramy tam, to wszystko postawimy na jedną kartę u siebie.

I na koniec jeszcze odnośnie do PlusLigi. W półfinale najprawdopodobniej zagracie z Asseco Resovią. Nie można jednak jeszcze odbierać szans Skrze. Jest takim zespołem, że jeszcze może się odrodzić…

– Dokładnie. Jest to bardzo dobry zespół, z bardzo dobrymi zawodnikami i nie można ich spisywać na straty. Na pewno postawią teraz wszystko na jedną kartę, a potrafią grać pod presją. Już drugi mecz w Rzeszowie pokazał, że zaczyna się tam dobrze układać i tak jak mówiłem, nie wolno ich skreślać. Będziemy czekać na przeciwnika w półfinale.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved