Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Zmiany w sztabie szkoleniowym żeńskiej drużyny USA

Zmiany w sztabie szkoleniowym żeńskiej drużyny USA

fot. archiwum

Reed Sunahara został nowym asystentem trenera Karcha Kiraly w żeńskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. - To wielki zaszczyt móc pracować razem z reprezentacją USA - mówił po wyborze Reed Sunahara.

Sunahara w 1982 roku wraz z Karchem Kiraly wywalczył złoty medal w akademickich rozgrywkach, reprezentując barwy uczelni z Los Angeles. Sunahara był wtedy studentem pierwszego roku, natomiast Kiraly „seniorem”. Później ich drogi się rozeszły. – Miałem szczęście grać z Kiraly’m w lidze uniwersyteckiej, lecz później ja poszedłem w swoją stronę i podziwiałem jego osiągnięcia z daleka – wspomina nowy asystent kadry USA. – Naszym celem jest zdobycie złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w 2016 roku. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby tego dokonać – dodaje urodzony na Hawajach trener, który z pewnością nie jest obcym w drużynie narodowej, gdyż w 2012 wywalczył wraz z reprezentacją złoty medal igrzysk panamerykańskich, grając wówczas bez żadnej zawodniczki występującej na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Sunahara prowadził również żeńskie reprezentacje młodzieżowe USA oraz z sukcesami pracował m.in. na Uniwersytecie Cincinnati czy Toledo. Warto dodać, że aktywnie wspiera także inne krajowe federacje. W ubiegłym roku pracował jako instruktor NORCEA w Jamajskiej Federacji Siatkówki. – Reed jest trenerem sukcesu. Z powodzeniem szkolił młodzież w USA oraz koordynował rozgrywkami akademickimi od ponad dziesięciu lat. Jestem bardzo zadowolony, że dołączył do naszej kadry, która osiągnęła ogromny sukces, ustalając bardzo wysokie standardy, co również z pewnością zaprocentuje w jego pracy trenerskiej – powiedział szkoleniowiec USA – Karch Kiraly. – To wielki zaszczyt móc pracować razem z reprezentacją USA. Trenowałem już różne zespoły, na każdym poziomie, ale to jest niewiarygodna okazja do trenowania najlepszych sportowców na najwyższym poziomie. Dziękuję, że moje marzenie mogło się spełnić – zakończył zadowolony Reed Sunahara.

źródło: inf. własna, volleyball.teamusa.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved