Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Zgranie drużyny bardzo nam pomaga

Stephane Antiga: Zgranie drużyny bardzo nam pomaga

fot. Cezary Makarewicz

Delecta Bydgoszcz zapewniła sobie awans do kolejnej fazy po wygranej z Treflem Gdańsk 3:0. Jednym z liderów drużyny, który przyczynił się do zwycięstwa, był Stephane Antiga. - Zgranie drużyny bardzo pomaga - przyznaje Francuz.

Gratulacje. Udało wam się wygrać trzy spotkania z Treflem. Trefl popełniał dzisiaj sporo błędów, ale co pana zdaniem przyczyniło się oprócz tego do zwycięstwa?

Stephane Antiga:My również popsuliśmy trochę zagrywek, więc myślę, że zdecydowało nasze dobre przyjęcie oraz wysoka skuteczność w ataku. Poza tym, jak było widać, byliśmy cały czas skoncentrowani, ponieważ bardzo chcieliśmy zakończyć dzisiejszą rywalizację zwycięsko.

Wielu uważa, że siłą waszego zespołu jest zgranie, podczas gdy w innych drużynach, jak chociażby w Treflu, ponad połowa zespołu była budowana od podstaw. Do jakiego stopnia zgadza się pan z takim stwierdzeniem?Zgranie drużyny bardzo pomaga, widać to właśnie w kończeniu piłek sytuacyjnych. Znamy się długo, może niekoniecznie ja, ale reszta drużyny tak, i doskonale się rozumiemy. Rozgrywający wiele wnosi, ponieważ wie, kto jakie piłki lubi atakować. Mamy również wielu młodych, ale świetnie grających zawodników.

Wyróżniłby pan kogoś w zespole czy jesteście raczej drużyną, w której działa każdy element?

Każdy z nas ma obowiązki na boisku. Myślę, że liderami drużyny są starsi zawodnicy.

Wkrótce zmierzycie się z Uralem Ufa. Czy zaczęliście już przygotowania do tego spotkania?

Jeszcze nie. Byliśmy zbyt zajęci przygotowywaniem się do pojedynku z Treflem, ale już jutro postaramy się skupić na Uralu Ufa. Obejrzymy mecze, omówimy ich styl gry. Czeka nas bardzo trudny mecz z zespołem naszpikowanym gwiazdami, takimi jak Vissotto czy Falasca, nie ujmując także niczego rosyjskim zawodnikom, bo przyjmujący prezentują równie wysoki poziom. Do tego dochodzi niestety długa podróż, ale jesteśmy dobrej myśli.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved