Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siódemka Legionovia sparowała z Silesią Volley

Siódemka Legionovia sparowała z Silesią Volley

Siatkarki Siódemki Legionovii Legionowo rozpoczęły cykl meczów kontrolnych przez fazą play-out, w której do czterech zwycięstw zmierzą się z AZS-em Białystok. W pierwszym ze sparingów beniaminek z Mazowsza pokonał Silesię Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów.

Zespoły Siódemki Legionovii oraz Silesii Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów spotkały się w Zawierciu na meczu pokazowym. Podopieczne Jolanty Studziennej w niedzielę grały w meczu rewanżowym Pucharu Polski z PTPS-em Piła, z kolei silesianki w środę wznowiły treningi po trzydniowej przerwie, co przeniosło się na przebieg pierwszego seta. Początkowo utrzymywała się niewielka przewaga legionowianek, które od stanu 8:5 zaczęły błyskawicznie uciekać, wygrywając 25:13. Druga osłona meczu była najbardziej zacięta i zakończyła się wygraną Siódemki 25:23. Po zmianie stron beniaminek z Mazowsza ponownie narzucił swój rytm gry, gładko zwyciężając 25:15.

Dodatkowo rozegrano jeszcze dwa sety, które również padły łupem legionowianek. Zespół Siódemki Legionovii w piątek i sobotę rozegra kolejne dwa mecze kontrolne. Tym razem przeciwnikiem zespołu Jolanty Studziennej będzie Atom Trefl Sopot. Z kolei Silesia Volley w sobotę rozegra przedostatnią kolejkę rundy zasadniczej I ligi kobiet. Do Mysłowic przyjedzie Wieżyca 2011 Stężyca, która wczoraj 0:4 przegrała w spotkaniu towarzyskim z mistrzyniami Polski.

Siódemka Legionovia – Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów 3:0
(25:13, 25:23, 25:15) dodatkowe (25:18, 15:6)

Legionovia: Bąk, Gierak, Skorupa, Łukaszewska, Sołodkowicz, Maciejczyk, Saad (libero) oraz Jóźwicka, Michailenko, Bawoł, Siwka (libero), Marinova i Chojnacka
Silesia Volley: Wysocka, Soja, Najmrocka, Andrysiak, Susek, Sachmacińska, Nickowska (libero) oraz Polak, Ząbek, Borawska i Bojdak