Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Bydgoszczanki bliżej ćwierćfinału z mistrzyniami Polski

PP: Bydgoszczanki bliżej ćwierćfinału z mistrzyniami Polski

Podopieczne Rafała Gąsiora uczyniły spory krok w kierunku kolejnej fazy Pucharu Polski. W pierwszym pojedynku 1/8 finału bydgoszczanki pokonały AZS Metal-Fach Białystok bez straty seta. Przeciwniczki stawiły opór jedynie w premierowej odsłonie meczu.

Oba spotkania pomiędzy Pałacem Bydgoszcz i AZS-em Metal-Fach Białystok, w ramach 1/8 finału Pucharu Polski, rozgrywane są w hali Łuczniczka. Pierwszy z dwóch pojedynków rozpoczął się po myśli białostoczanek, które za sprawą dobrej gry w bloku objęły trzypunktowe prowadzenie (4:1). Bydgoszczanki miały problem ze skończeniem ataku, a gdy zagrywki rywalek nie przyjęła Anna Grejman, ich strata urosła do pięciu oczek (3:8). Przez kilka kolejnych akcji przyjezdne utrzymywały dość bezpieczne prowadzenie. Sytuacja na boisku zaczęła się zmieniać od stanu 6:11. Trudne zagrywki Dominiki Schulz i skuteczna gra w bloku przyczyniły się do znacznego odrobienia strat przez podopieczne Rafała Gąsiora (11:12). Siatkarki po drugiej stronie siatki nie dawały jednak za wygraną. Gdy udaną „czapą” popisała się Rheeza Grant, ponownie to przyjezdne mogły śmielej spoglądać w kierunku triumfu w pierwszej partii (16:12). Do takiego obrotu spraw nie dopuścił zespół gospodyń. Pomimo kolejnych problemów z przyjęciem, zawodniczki Pałacu braki w tym elemencie nadrabiały skutecznymi atakami, a koło ratunkowe przeciwniczkom rzuciły same białostoczanki, popełniając błędy własne (20:20). Mimo to nasilające się kłopoty miejscowych z przyjęciem zagrywki pozwoliły siatkarkom AZS-u wywalczyć aż trzy piłki setowe (24:21). Wówczas wyższy bieg wrzuciły bydgoszczanki, doprowadzając, przy zagrywce Rachael Adams, do remisu, a następnie rozstrzygając na swoją korzyść grę na przewagi (27:25).

Pierwsze cztery akcje drugiej odsłony meczu przebiegały w myśl zasady punkt za punkt (2:2). Drużyna z grodu nad Brdą, po szczęśliwym asie serwisowym Rachael Adams, wyszła na prowadzenie 4:2, by kilka akcji później przegrywać już dwoma oczkami. Forma obu zespołów w tym fragmencie seta falowała. Od stanu 4:6 miejscowe zdobyły cztery punkty z rzędu, udając się w lepszych nastrojach od rywalek na pierwszą przerwę techniczną (8:6). Po powrocie na parkiet zespół gospodarzy kontynuował dobrą passę. Coraz skuteczniej w ataku prezentowały się Dominika Schulz i Mayvelis Martinez Adlum. Z kolei białostoczanki popełniały błędy własne w ataku i przyjęciu zagrywki, co było wodą na młyn dla rozpędzonych przeciwniczek (13:7). Od momentu wypracowania kilkupunktowej przewagi, Pałac Bydgoszcz przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku (16:11) Obserwując końcowy fragment drugiej partii można było odnieść wrażenie, iż zespoły zamieniły się rolami. Tym razem to siatkarki AZS-u miały znaczne problemy z przyjęciem zagrywki. Zmorą dla przyjmujących okazała się Magdalena Mazurek. Rozgrywająca gospodarzy pojawiła się w polu serwisowym jeszcze przed drugą przerwą techniczną, a opuściła je, gdy… wynik na tablicy świetlnej wskazywał zwycięstwo miejscowych 25:11.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się od kolejnych trudnych zagrywek kapitan Pałacu Bydgoszcz. Przyjezdne nie były w stanie zrobić przejścia, a uczyniły to dopiero przy wyniku 4:0 dla rywalek. Od tego momentu białostoczanki, wykorzystując błędy rywalek, zaczęły odrabiać straty. Gdy do pomyłek miejscowych punktowe ataki dołożyły Natalia Kurnikowska i Sylwia Chmiel, na tablicy świetlnej pojawił się wynik remisowy (8:8). Okazało się jednak, iż był to jedynie łabędzi śpiew akademiczek. Po chwilowym przestoju kujawski zespół odzyskał rezon i w dość szybkim tempie odbudował całą przewagę, nawet z nawiązką. Po drugiej przerwie technicznej nieliczni kibice zgromadzeni w hali Łuczniczka oglądali jednostronne widowisko. Drużyna gości tym razem nie była w stanie poradzić sobie z zagrywką Rachael Adams (11:20). Widząc zdecydowaną przewagę swoich podopiecznych Rafał Gąsior dokonywał roszad w składzie. Na parkiecie pojawiły się między innymi Marta Biedziak i Ewelina Krzywicka. W samej końcówce bydgoszczanki popełniły kilka błędów w polu zagrywki, ale nie były one w stanie odwrócić losów rywalizacji. Atak ze środka Rachael Adams zakończył seta wynikiem 25:15.

KS Pałac Bydgoszcz – AZS Metal-Fach Białystok 3:0
(27:25, 25:11, 25:15)

Pałac Bydgoszcz: Schulz, Martinez, Mazurek, Grejman, Adams, Czyżnielewska, Kuehn-Jarek (libero) oraz Sosnowska, Krzywicka, Biedziak i Walczak (libero)
AZS Białystok: Polak, Kurnikowska, Tomsia, Łozowska, Grant, Chmiel, Bulbak (libero)