Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodziczki WTS Włocławek najlepsze w woj. kujawsko-pomorskim

Młodziczki WTS Włocławek najlepsze w woj. kujawsko-pomorskim

fot. archiwum

Zawodniczki WTS Włocławek zanotowały duży sukces w rozgrywkach wojewódzkich. W zakończonych w sobotę mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego młodziczek, włocławianki zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej.

Włocławianki na ostatnie zawody wojewódzkie jechały zmobilizowane i spragnione sukcesu. Widać to już było podczas pierwszego meczu z Budowlanymi Toruń. Od początku inauguracyjnego seta inicjatywa należała do drużyny włocławskiej. Znakomita gra w przyjęciu, mocna zagrywka i skuteczna gra w ataku i bloku pozwoliły uzyskać wyraźnie prowadzenie 10:3. W miarę upływu seta przewaga rosła, co przyniosło efektowne zwycięstwo włocławskiej ekipie 25:14. W drugiej odsłonie, od stanu 4:3 dla WTS, zespół ten powiększał przewagę, a na parkiecie pojawiły się zawodniczki rezerwowe. Ostatecznie partia ta rozstrzygnęła się w identycznym stosunku, co pierwsza, a cały mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla WTS.

WTS Włocławek – Budowlani Toruń 2:0
(25:14, 25:14)

Drugi mecz z Pałacem Bydgoszcz miał bardzo trudny początek. Włocławianki przegrywały już 0:5. Jednak po przerwie na żądanie dla trenera WTS, obraz gry diametralnie się zmienił. Najpierw młodziczki WTS doprowadziły do remisu 8:8, by za chwilę wyjść na prowadzenie 14:12. Od tego momentu uzyskały ogromną przewagę, pozwalając swoim rywalkom zdobyć już tylko 3 punkty w tym secie. Ostatecznie zwyciężyły inauguracyjną partię 25:15. Od początku drugiej odsłony włocławianki zagrały znakomicie. Szybkie prowadzenie WTS 4:0, a później 12:5 odebrało bydgoszczankom ochotę do gry. Włocławianki w dalszym ciągu silnym serwisem odrzucały rywalki od siatki, a szczelnym blokiem powstrzymywały ich ataki. Siatkarki Pałacu nie miały już nic do powiedzenia w tym secie, przegrywając go gładko do 10 i ostatecznie ulegając WTS w całym meczu 0:2.WTS Włocławek – Pałac Bydgoszcz 2:0
(25:15, 25:10)

WTS Włocławek: Irzemska Roksana, Świeczkowska Martyna, Ciechanowska Katarzyna, Abdulzade Zuzanna, Nowowiejska Bogna, Wyczałkowska Aleksandra, Kucal Karina, Pietrzak Oliwia, Bohdanowicz Karolina, Moszczyńska Sylwia

Klasyfikacja końcowa:
1. WTS KDBS Bank Włocławek
2. KS Pałac Bydgoszcz
3. TKS-T Budowlani Toruń
4. MUKS Joker Świecie
5. MUKS Joker II Świecie
6. KS Pałac II Bydgoszcz
7. UKS Culmen Chełmno
8. NTS Trójka Nakło
9. MLKS Tucholanka Tuchola
10. TPS Tucholanin Tuchola
11. MKS Sokół Mogilno
12. MUKS Spartakus Lniano

Radości z sukcesu swoich podopiecznych nie kryli trenerzy WTS. – Przyjechaliśmy do Torunia po zwycięstwa. Zagraliśmy najlepsze spotkania w sezonie. Dziewczęta przez 4 sety grały równo. Dobrze funkcjonował blok, atak, zagrywka i przyjęcie. Cieszymy się, że kilkunastoletnia hegemonia Pałacu została przełamana właśnie przez nasz klub – powiedzieli Angelika Malinowska i Marek Zacharek. Nie zamierzają jednak oni osiąść na laurach. – Zawodniczki teraz mają kilka dni wolnego, a od czwartku rozpoczynamy przygotowania do ćwierćfinału mistrzostw Polski, który odbędzie się w I połowie kwietnia we Włocławku – dodają szkoleniowcy.

źródło: wts.wloclawek.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved