Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Młodziczki WTS Włocławek najlepsze w woj. kujawsko-pomorskim

Młodziczki WTS Włocławek najlepsze w woj. kujawsko-pomorskim

Zawodniczki WTS Włocławek zanotowały duży sukces w rozgrywkach wojewódzkich. W zakończonych w sobotę mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego młodziczek, włocławianki zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej.

Włocławianki na ostatnie zawody wojewódzkie jechały zmobilizowane i spragnione sukcesu. Widać to już było podczas pierwszego meczu z Budowlanymi Toruń. Od początku inauguracyjnego seta inicjatywa należała do drużyny włocławskiej. Znakomita gra w przyjęciu, mocna zagrywka i skuteczna gra w ataku i bloku pozwoliły uzyskać wyraźnie prowadzenie 10:3. W miarę upływu seta przewaga rosła, co przyniosło efektowne zwycięstwo włocławskiej ekipie 25:14. W drugiej odsłonie, od stanu 4:3 dla WTS, zespół ten powiększał przewagę, a na parkiecie pojawiły się zawodniczki rezerwowe. Ostatecznie partia ta rozstrzygnęła się w identycznym stosunku, co pierwsza, a cały mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla WTS.

WTS Włocławek – Budowlani Toruń 2:0
(25:14, 25:14)

Drugi mecz z Pałacem Bydgoszcz miał bardzo trudny początek. Włocławianki przegrywały już 0:5. Jednak po przerwie na żądanie dla trenera WTS, obraz gry diametralnie się zmienił. Najpierw młodziczki WTS doprowadziły do remisu 8:8, by za chwilę wyjść na prowadzenie 14:12. Od tego momentu uzyskały ogromną przewagę, pozwalając swoim rywalkom zdobyć już tylko 3 punkty w tym secie. Ostatecznie zwyciężyły inauguracyjną partię 25:15. Od początku drugiej odsłony włocławianki zagrały znakomicie. Szybkie prowadzenie WTS 4:0, a później 12:5 odebrało bydgoszczankom ochotę do gry. Włocławianki w dalszym ciągu silnym serwisem odrzucały rywalki od siatki, a szczelnym blokiem powstrzymywały ich ataki. Siatkarki Pałacu nie miały już nic do powiedzenia w tym secie, przegrywając go gładko do 10 i ostatecznie ulegając WTS w całym meczu 0:2.

WTS Włocławek – Pałac Bydgoszcz 2:0
(25:15, 25:10)

WTS Włocławek: Irzemska Roksana, Świeczkowska Martyna, Ciechanowska Katarzyna, Abdulzade Zuzanna, Nowowiejska Bogna, Wyczałkowska Aleksandra, Kucal Karina, Pietrzak Oliwia, Bohdanowicz Karolina, Moszczyńska Sylwia

12. MUKS Spartakus Lniano

Radości z sukcesu swoich podopiecznych nie kryli trenerzy WTS. – Przyjechaliśmy do Torunia po zwycięstwa. Zagraliśmy najlepsze spotkania w sezonie. Dziewczęta przez 4 sety grały równo. Dobrze funkcjonował blok, atak, zagrywka i przyjęcie. Cieszymy się, że kilkunastoletnia hegemonia Pałacu została przełamana właśnie przez nasz klub – powiedzieli Angelika Malinowska i Marek Zacharek. Nie zamierzają jednak oni osiąść na laurach. – Zawodniczki teraz mają kilka dni wolnego, a od czwartku rozpoczynamy przygotowania do ćwierćfinału mistrzostw Polski, który odbędzie się w I połowie kwietnia we Włocławku – dodają szkoleniowcy.

źródło: wts.wloclawek.pl