Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Knack Roeselare i VC Oudegem z Pucharem Belgii

Knack Roeselare i VC Oudegem z Pucharem Belgii

fot. archiwum

Puchar Belgii w sezonie 2012/2013 powędrował do zespołu Knack Roeselare, który w finale pokonał Noliko Maaseik. W rywalizacji kobiet z trofeum mogła cieszyć się drużyna VC Oudegem z Ewą Piątkowską w składzie. Ekipa Polki okazała się lepsza od Asterix Kieldrecht.

W meczu o Puchar Belgii spotkali się odwieczni rywale, którzy w ostatnich latach między sobą rozstrzygali losy tego trofeum. Bardziej utytułowanym pod tym względem zespołem był Noliko Maaseik, który triumfował w tych rozgrywkach czternastokrotnie. O siedem zwycięstw mniej miał do tej pory na swoim koncie Knack Roeselare.

Mecz finałowy rozpoczął się lepiej dla zespołu z Maaseik. Aż siedem punktów zdobytych w bloku oraz skuteczne ataki Hermansa Egleskalnsa i trudna zagrywka Simona Van de Voorde sprawiły, że rywale nie mieli w tym secie nic do powiedzenia. Druga partia była natomiast lustrzanym odbiciem pierwszej odsłony. Tym razem to Knack Roeselare szczelnie ustawiał blok, a punkty zdobywane m.in. przez Dirka Westphala i Tomasa Rousseauxa pozwoliły na doprowadzenie do remisu w meczu. Kolejne odsłony tego spotkania to bardziej wyrównana gra obu zespołów, w których na pierwszy plan wysunął się Hendrik Tuerlinckx, zdobywca największej ilości punktów w meczu – 23. W końcówkach tych partii więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Roeselare, którzy zakończyli je na swoją korzyść, a tym samym całe spotkanie wynikiem 3:1. W przekroju całego meczu Noliko Maaseik było drużyną, która popełniła większą ilość błędów własnych. Jedynie w czwartej partii podopieczni Brechta van Kerkhove oddali w ten sposób rywalom 11 punktów, tyle co przeciwnicy przez całe spotkanie.

Noliko Maaseik – Knack Roeselare 1:3
(25:16, 19:25, 23:25, 22:25)Składy zespołów:
Maaseik: Lorsheijd (11), Caldwell (4), Maan (10), Egleskalns (16), Van de Voorde (14), Wounembaina (13), Derkoningen (libero) oraz Valkiers (2), Rosiers (5), Klinkenberg (5) i Parkinson.
Roeselare: Tuerlinckx (23), Paulides (8), Coolman (4), Westphal (13), Tervaportti (4), Rousseaux (7), Dejonckheere (libero) oraz Claes (1)


W rywalizacji o Puchar Belgii kobiet naprzeciw siebie stanęła druga – VC Oudegem i trzecia – Asterix Kieldrecht ekipa rundy zasadniczej rozgrywek ligowych. Spotkanie rozpoczęło się od zaciętej walki w premierowej odsłonie, która kończyła się grą na przewagi. Drugą piłkę setową wykorzystała Sarah Smits i w ten sposób zawodniczki z Kieldrecht objęły prowadzenie. Kolejne dwa sety padły łupem VC Oudegem, głównie dzięki trudnej zagrywce. W ten sposób podopieczne Sacha Koulberga zdobyły w całym spotkaniu aż dwanaście punktów i znacznie utrudniły przyjęcie drużynie przeciwnej. W czwartej odsłonie rywalki nie wykorzystały swojej szansy na wyrównanie stanu meczu, bowiem przy stanie 19:20 popełniły kilka błędów własnych, a skuteczne zza linii dziewiątego metra Lore Gillis i Lorena Cianci sprawiły, że ze swojego pierwszego pucharu Belgii mogła cieszyć się drużyna VC Oudegem. W ekipie zwycięskiej całe spotkanie rozegrała polska środkowa, Ewa Piątkowska.

Asterix Kieldrecht – VC Oudegem 1:3
(29:27, 20:25, 16:25, 23:25)

Składy zespołów:
Kieldrecht: Coolman (10), Grobelna (16), Neve (3), Coppens (10), De Schrijver (7), Smits (8), Legerstee (libero) oraz Horemans, Ruysschaert i Van Gestel (6)
Oudegem: Biebauw (5), Callens (15), Cianci (13), Gillis (21), Devreese (7), Piątkowska (5), Courtois (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved