Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Japończycy mają nowego trenera

Japończycy mają nowego trenera

fot. archiwum

58-letni Amerykanin Gary Sato został trenerem męskiej reprezentacji Japonii. Federacja Kraju Kwitnącej Wiśni poszukiwała nowego szkoleniowca od czasu, gdy Azjaci nie zakwalifikowali się do igrzysk olimpijskich.

Sato był asystentem trenera reprezentacji USA w latach 1984-1988, w 1992 roku oraz w latach 2009-2012. Na igrzyskach olimpijskich w Londynie podopieczni Alana Knipe’a oraz Gary’ego Sato zostali sklasyfikowani na piątej pozycji.

Warto dodać, że po raz pierwszy w historii japońskiej siatkówki trenerem drużyny narodowej został obywatel innego kraju. – To wielki zaszczyt dla mnie. Mam ogromny szacunek dla japońskiej kultury oraz siatkówki. Oczywiście mamy dużo pracy do zrobienia, a czasu nie ma zbyt wiele, lecz nie mogę się już doczekać podjęcia tego wyzwania – mówił na konferencji prasowej nowy szkoleniowiec Japończyków. – Uważam, że siatkarze z Japonii mają duże możliwości oraz umiejętności techniczne. Są jednak elementy, które mogą jeszcze poprawić i chciałbym spędzić trochę czasu w doskonaleniu ich – dodał.

 źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved