Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Izabela Bełcik: Chemia w drużynie to podstawa

Izabela Bełcik: Chemia w drużynie to podstawa

fot. archiwum

Polska reprezentacja siatkarek nadal jest bez trenera. Wydaje się, że mimo opcji zagranicznych najpewniejszym kandydatem jest Piotr Makowski. - Jeśli zostanie wybrany, to będę trzymała za niego kciuki - przyznała w Rzeczpospolitej Izabela Bełcik.

Dużą uwagę przykłada się opcji Makowskiego, który prowadzi obecnie zespół siatkarzy, Delectę Bydgoszcz. – W Makowskiego warto inwestować, ale tylko wtedy, gdy będzie w stu procentach oddany jednemu zajęciu. Nasz związek powinien się cenić i poszukać takiego trenera, którego będzie miał tylko na wyłączność, tak samo jak w przypadku Andrei Anastasiego – mówił jakiś czas temu w Przeglądzie Sportowym Ireneusz Mazur. Wydaje się, że jak na razie PZPS nie ma lepszego kandydata. Zdania są podzielone. Według niektórych polskie siatkarki powinien poprowadzić szkoleniowiec z zagranicy. – Jeśli trener Piotr Makowski zostanie wybrany, to będę trzymała za niego kciuki. Jeśli uda mu się pierwszy sezon, to potem będzie już z górki. Chodzi o to, żeby dziewczyny przekonały się do jego pomysłów, uwierzyły mu, chciały przyjeżdżać na zgrupowania kadry, żeby powstała nić porozumienia między trenerem a zawodniczkami. To wszystko stworzy zespół – powiedziała w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Izabela Bełcik.

Kto nim jednak nie zostanie będzie miał niełatwe zadanie. W ostatnim czasie z gry w reprezentacji rezygnowało kilka siatkarek. Powodami miały być pewne niesnaski w grupie reprezentantek. – Tak bywa w dużych grupach, a już zwłaszcza w kobiecych drużynach, gdzie jest więcej emocji, lepszych i gorszych nastrojów. Charaktery mogą się ścierać, ale najważniejsze, żeby wszystko załatwiać we własnym gronie, a nie w mediach. Tego ostatnio było za dużo – nie ukrywała rozgrywająca biało-czerwonych. – Chemia w drużynie to podstawa. Jeśli trener wierzy w zawodnika, to on jest potem w stanie na boisku przenosić góry. A co do mnie: już w zeszłym roku słyszałam głosy, że jestem za stara, gdzie się pcham i powinnam iść na emeryturę – dodała Bełcik.

Rozmawiał: Łukasz Majchrzyk, więcej w serwisie rp.plźródło: inf. własna, rp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved