Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: W większości spotkań zwyciężą faworyci

Dariusz Daszkiewicz: W większości spotkań zwyciężą faworyci

fot. Tomasz Kubicki / Effector

Effector Kielce walczy o pozostanie w rywalizacji z Jastrzębskim Węglem. Natomiast trener kielczan Dariusz Daszkiewicz zapytany o liczby i nazwiska fazy zasadniczej siatkarskiej PlusLigi chwali, wyróżnia i przewiduje wyniki pojedynków play-off.

Jak podsumuje pan fazę zasadniczą siatkarskiej PlusLigi 2012/2013?

Dariusz Daszkiewicz: Była najciekawsza i najbardziej wyrównana od wielu lat. Do samego końca nieznane były rozstrzygnięcia zarówno na górze, jak i na dole tabeli. Miała miejsce duża liczba niespodzianek w meczach.

Który zespół zaskoczył poziomem, a który pana rozczarował?Na pewno poziomem gry, a przede wszystkim regularnością, zaskoczył pozytywnie zespół Delecty Bydgoszcz. Spodziewałem się że zespół z Bydgoszczy włączy się do walki z "wielką czwórką", ale styl, w jakim to zrobił, był naprawdę imponujący. Walka w ćwierćfinale zespołów Skry i Resovii na pewno jest największym zaskoczeniem dla wszystkich sympatyków siatkówki w Polsce.

Siatkarskie objawienie fazy zasadniczej to zawodnik…

Dla mnie po raz kolejny wielkim objawieniem ligi jest Stephane Antiga – wiecznie młody (śmiech). Na bardzo wysokim poziomie grają rozgrywający Delecty i jej atakujący czyli Masny i Konarski. Świetne występy w barwach ZAKSY notował Fonteles.

Jak skomentuje pan pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek bydgoskiej Delecty?

W pełni zasłużone. Był to zespół najlepiej, a przede wszystkim najrówniej grający. Nie przytrafiały im się wpadki z niżej notowanymi zespołami. Grali cały czas na bardzo wysokim poziomie.

Czy faza play-off radykalnie przewróci tabelę czy będą to tylko zmiany kosmetyczne?

Myślę, że wielkich zmian nie będzie, że w większości spotkań zwyciężą faworyci.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved