Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Sylwia Korzycka: Brakowało nam treningu

Sylwia Korzycka: Brakowało nam treningu

fot. archiwum

Impel Wrocław pokonał wczoraj Jedynkę Aleksandrów Łódzki 3:1 i tym samym awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. - Z najwyższą klasą rozgrywkową zawsze są trudne mecze - przyznała po spotkaniu libero Jedynki, Sylwia Korzycka.

W drugim spotkaniu z ekipą Impelu Wrocław przegrałyście 1:3 i tym samym pożegnałyście się z rozgrywkami pucharowymi. Jak możesz na gorąco skomentować ten pojedynek?

Sylwia Korzycka: – Z najwyższą klasą rozgrywkową zawsze są trudne mecze. Starałyśmy się zagrać jak najlepiej. Wiadomo, że jest duża różnica między naszymi zespołami. Uważam jednak, że zagrałyśmy w miarę dobrze.

Po pierwszym wysoko przegranym secie, w drugiej partii udało wam się podnieść i zwyciężyć. W kolejnych dwóch odsłonach ponownie musiałyście uznać wyższość rywalek – czego zatem zabrakło?Myślę, że ciężko wskazać jakiś jeden element, który zadecydował o naszej przegranej. Rywalki były po prostu lepsze i to wszystko.

Jak wspomniałem na początku, dzisiaj zakończyła się wasza przygoda z tegoroczną edycją Pucharu Polski. Jak możesz ocenić waszą postawę w tych rozgrywkach?

Myślę, że możemy być zadowolone, bo doszłyśmy dość daleko. Fakt, że miałyśmy większe aspiracje i plany, ale wyszło tak, jak wyszło. Mimo wszystko nie należy narzekać.

W dwumeczu z Impelem Wrocław udało wam się urwać dwa sety rywalkom z wyższej klasy rozgrywkowej. To chyba dobry prognostyk przed zbliżającymi się pojedynkami?

Ostatnio nie szło nam najlepiej – przegrałyśmy w lidze dwa spotkania, a do tego musiałyśmy uznać wyższość Impelu w pierwszym meczu. Myślę, że tym meczem możemy poprawić swoją grę – możemy być zadowolone z naszej postawy. Mam nadzieję, że cały zespół się odbuduje i będziemy grały już tylko coraz lepiej.

Rozgrywki pierwszej ligi wkraczają w decydującą fazę – na chwilę obecną jesteście liderem w swojej lidze, ale wciąż nie możecie być pewne awansu. Jaki cel stawiacie sobie na ostatnie kolejki?

Przed sezonem naszym celem było zajęcie miejsca w pierwszej czwórce. Na chwilę obecną po chichu liczymy na to, że uda się awansować.

Trzeba przyznać, że ostatnia porażka z drużyną Chemika Police bardzo mocno pomieszała wam szyki. Udało wam się już zapomnieć o tej dotkliwej przegranej?

To było bardzo ciężkie spotkanie. W środę „dopadł” nas puchar i to trochę wpłynęło na naszą postawę. Byłyśmy trochę zmęczone i to utrudniło nam grę. Brakowało nam trochę treningu, ale teraz myślę, że już będzie tylko i wyłącznie lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved