Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Sandra Cabańska: Jesteśmy w stanie pokonać każdego przeciwnika

Sandra Cabańska: Jesteśmy w stanie pokonać każdego przeciwnika

fot. archiwum

Pierwszoligowe krakowianki sprawiły sporą niespodziankę i z rywalizacji w Pucharze Polski wyeliminowały ekipę z ORLEN Ligi, Budowlanych Łódź. - To duża promocja dla naszego klubu i miasta - mówi o awansie do kolejnej rundy Sandra Cabańska.

Dzisiaj chyba nie zagrałyście na swoim najwyższym poziomie, ale i tak wystarczyło to do awansu…

Sandra Cabańska: Bardzo nas cieszy, że zdobyłyśmy w tym trzecim secie tyle punktów, ile trzeba było. Na pewno Budowlani Łódź są lepszym zespołem od nas. Mogłyśmy jedynie postawić wysoko poprzeczkę i zrobić tyle, ile się da. To wystarczyło. Mimo że przegrałyśmy 3:0, cieszymy się, że będziemy miały okazję zagrać z Muszynianką. Dla nas najważniejsze jest to, że się ogrywamy. Im więcej meczów, tym dla nas lepiej wróży to na fazę play-off.

Czy bardziej was cieszy awans czy martwi ta porażka?Oczywiście, że bardziej nas cieszy awans, bo dla nas i dla naszego miasta to będzie duży prestiż zaprosić takiego rywala jak Muszynianka. Przyjedzie dużo kibiców, może będą też chcieli do nas dołączyć jacyś nowi sponsorzy, kto wie. Na pewno jest to dla miasta duża promocja.

Ile brakuje wam do zespołów ORLEN Ligi, takich jak Budowlani Łódź?

Trudno jest powiedzieć ile nam brakuje. Bo patrząc na mecz u nas, można powiedzieć, że nic nam nie brakuje. Z kolei oglądając mecz tutaj w Łodzi, można powiedzieć, że bardzo dużo nam jeszcze brakuje. Myślę, że naprawdę dużą różnicę robią piłki i jest to kwestia przyzwyczajenia. Trzeba by było trochę z nimi potrenować, żeby wtedy się zmierzyć czy jednymi, czy drugimi piłkami.

Czy na wynik w tym pierwszym meczu mogła mieć wpływ wasza hala i specyficzna, kameralna atmosfera?

Tak, na pewno. U nas przychodzi bardzo dużo kibiców, którzy zasiadają ze wszystkich stron na trybunach. To cieszy. Miejmy nadzieję, że będzie ich przychodziło jeszcze więcej.

Jak oceniasz wasze szanse na awans do najwyższej ligi rozgrywkowej?

Szanse są zawsze. Trzeba wyjść na boisko i pokazać na co nas stać. Pokazałyśmy już, że potrafimy wygrać z Budowlanymi u siebie, dlatego myślę, że jesteśmy w stanie pokonać każdego przeciwnika. O ile zdrowie nam dopisze i o ile zagramy swoje.

Teraz czekają was mecze z Muszynianką. Czy nie boicie się, że taka duża ilość spotkań odbije się na kondycji zawodniczek?

Jest dużo meczów. Jesteśmy już trochę zmęczone, ale trzeba wyjść na boisko i grać na „maksa”.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved