Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcelina Nowak: Ciągle dążę do nowych celów

Marcelina Nowak: Ciągle dążę do nowych celów

fot. Mirosław Stroński

W lipcu skończy dopiero 19 lat, a jest zapracowana bardziej niż niejedna dorosła osoba. Młoda siatkarka MKS-u Dąbrowa Górnicza, Marcelina Nowak, ma teraz pełne ręce roboty. Godzi grę w dwóch klubach, a przed nią jeszcze najważniejszy egzamin - dojrzałości.

Zawodniczka rodem z Czeladzi, będąca na co dzień uczennicą sosnowieckiego SMS-u, aktualnie powołana do juniorskiego MKS-u, z którym walczy o medale mistrzostw Polski. Ostatnio dąbrowiankom idzie naprawdę dobrze. Awansowały do ćwierćfinału, ale jak zapowiadają, marzy im się medal. – Ostatni turniej 1/8 finału nie należał do najtrudniejszych. Przeciwniczki nie postawiły skutecznego oporu. Nasz zespół jest jednym z wyższych, dlatego grało nam się łatwiej. Jednak mamy wciąż młodą drużynę, większość z nas to kadetki. Mimo tego wydaje mi się, że jesteśmy bardziej doświadczone. Kilka z nas gra lub grało w II lidze, a wiele kadetek w naszej ekipie występowało w kadrze Śląska. Lubię stawiać sobie wysokie cele, tym najbardziej aktualnym jest medal mistrzostw Polski juniorek. To mój ostatni sezon w tej kategorii, dlatego bardzo zależy mi na zakończeniu rozgrywek młodzieżowych na zadowalającym mnie poziomie – mówi ambitnie zawodniczka.

Nie będzie to sprawa łatwa. Matura za pasem, a każdy kto grał na poważnie w siatkówkę, godząc sport z nauką, doskonale wie jak ciężko jest wyjść na prostą. Od natłoku zajęć może rozboleć głowa, ale Marcysia nie narzeka na to, że może pewnego dnia zabraknąć jej godzin w dobie. – W najbliższym czasie czeka mnie wiele ważnych wydarzeń i związany z nimi stres. Za kilka miesięcy przystąpię do egzaminu maturalnego, do którego przygotowuję się w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Zależy mi na dobrym wyniku, ale stresuje mnie tak szybko biegnący czas, który przybliża mnie to tego egzaminu. Obecnie wiele się dzieje. Odbyły się finały wojewódzkie, 1/8 mistrzostw Polski, a za 2 tygodnie rozegramy ćwierćfinał. Przez te rozgrywki nauka w szkole jest przerywana, a po kilku dniach wolnego ciężko jest wrócić do książek. W Sosnowcu pogodzone są ze sobą dwa treningi w ciągu dnia i zajęcia lekcyjne. W ostatniej klasie skupiamy się głównie na przedmiotach maturalnych. Kolejnym ważnym etapem w moim życiu będzie wybór klubu, do którego pójdę po zakończeniu nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Na chwilę obecną mamy do rozegrania również jeszcze kilka spotkań w I lidze i na tym aktualnie skupiamy się najbardziej – wyjaśnia czeladzianka.

Jak podkreśla jednak dąbrowska zawodniczka, jej główny cel na przyszłość nie zmienia się. Wciąż siatkówka jest dla niej na pierwszym miejscu i to z nią wiąże swoją przyszłość. – Treningi i mecze sprawiają mi dalej wielką radość. Ciągle dążę do nowych celów, każdy z nich staram się osiągać. Takie planowanie przyszłości dodaje mi siły i chęci do ciężkiego trenowania, szczególnie wtedy, gdy dopadają mnie chwile załamania i brak sił na cokolwiek – cieszy się siatkarka SMS-u i MKS-u.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved