Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kolejna zawodniczka może opuścić zespół z Podlasia

Kolejna zawodniczka może opuścić zespół z Podlasia

fot. archiwum

Niewykluczone, że z zespołu AZS-u Białystok odejdzie kolejna zawodniczka. Mowa o Sylwii Chmiel, która postawiła sprawę jasno. Jeżeli klub z Podlasia nie wywiąże się wobec niej z zobowiązań, zawodniczka nie pojedzie na mecze pucharowe do Bydgoszczy.

W tym sezonie z klubem pożegnały się dwie siatkarki z Trynidadu i Tobago: Sinead Jack i Channon Thompson. W ich ślady chciały pójść dwie kolejne zawodniczki z zagranicy: Krystle Esdelle i Rheeza Grant, jednak ostatecznie zdecydowały się pozostać w Białymstoku. Za to w AZS-ie z pewnością nie zobaczymy Edyty Rzenno oraz rozgrywającej, Ewy Cabajewskiej. Niewykluczone, że do grona nieobecnych w zespole Jacka Malczewskiego dołączy Sylwia Chmiel, która z uwagi na braki kadrowe z przyjęcia została przekwalifikowana na środek. – W minionym tygodniu wezwaliśmy klub do uregulowania zaległości wobec Sylwii. Jeżeli AZS tego nie zrobi, bardzo poważnie rozpatrujemy możliwość odstąpienia od umowy – mówi doradca zawodniczki, Radosław Rybak. – Na razie czekamy, chcielibyśmy oczywiście, aby Sylwia mogła dokończyć sezon w AZS-ie, jednakże oczekiwalibyśmy, delikatnie mówiąc, bardziej profesjonalnego podejścia ze strony klubu – dodaje prowadzący interesy siatkarki Rybak, podkreślając, że jeżeli zarząd akademiczek z Podlasia nic nie zrobi w przedmiotowej sprawie, zawodniczka zmuszona będzie odstąpić od wiążącej ją umowy.

Próbowaliśmy zapytać jakie w tej sprawie jest stanowisko władz AZS-u Białystok, od piątku nieustannie staraliśmy się skontaktować z klubem. Za każdym razem telefon milczał. – Od kilku dni próbujemy dodzwonić się do klubu. Z mediów dowiedzieliśmy się, że w Białymstoku jest nowy zarząd. Pomimo zmian, z tego co jest mi wiadomo, dotąd nikt nie spotkał się z dziewczynami, ani też nie zaproponował konkretnych rozwiązań – tłumaczy były zawodnik i reprezentant Polski.

Gdyby sprawdził się czarny scenariusz i Sylwia Chmiel zaprzestała reprezentowania barw AZS-u, ten sezon nie do końca byłby dla siatkarki stracony. – Sylwia otrzymała propozycję gry z klubów będących w ligach, w których okienko transferowe nie jest jeszcze zamknięte. Być może trafi do ligi kazachskiej lub zagra w Portoryko – zakończył doradca środkowej AZS-u Białystok.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved